אררטים

משפחה היא יקום קטן שבלבו אישה השומרת מפני התפרקות איבריו. כך חייתה לונה, חוקרת שואה ששורשי משפחתה נטועים בחַלַבּ. כך האמינה עד שחדרו לחייה זר מושך לב ועדותה של נערה ארמנית שמילטו הורי הוריה של לונה בימי רצח העם הארמני, לאחר עינויים וסבל שנחרטו לעד בלִבה של הנערה ובפניה.

 

"כמו שקורה לא פעם בירושלים, יום אחד לכד אותי העבר וכפה עליי מסע שתחילתו ברובע הארמני בעיר העתיקה וסופו בחלב הנחרבת, ואולי גם להפך. מכאן לשם ומשם לכאן. במרוצת הימים החל סיפור חיי להשתרג בסיפורם בן מאה השנים של הארמנים וערבל אותם עד שלא היה אפשר להפריד ביניהם. וכן, אכזריות לא אנושית בידי בני אנוש הייתה בו, אבל היו גם רוך, משפחה ואהבה."

כך סוחפת אותנו אורה אחימאיר בדרכה הנוקבת, ממש כמו את גיבורת הספר, לתוך מסע מרעיד סִפּי נפש שמפגיש בין אומות ובין גורלות.

אורה אחימאיר, בעבר מנהלת מכון ירושלים למחקרי מדיניות ובעלת אות "יקירת ירושלים". ספרה רב־המכר כלה (2012) היה מועמד סופי לפרס ספיר.

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
סיפורת - מקור
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
אררטים
שם מחבר:
אורה אחימאיר
עריכה:
מיכל חרותי
שם הספר בלועזית:
Araratians
שם המחבר בלועזית:
Ora Ahimeir
על העטיפה:
הדגם באדיבות סוניה וגארו סנדרוני
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21902
ISBN:
978-965-13-2645-5
מספר עמודים:
284
שנת הוצאה לאור:
תשע"ז / מאי 207
עם עובד - אררטים / אורה אחימאיר
עם עובד - אררטים / אורה אחימאיר
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 61.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

סיפור על אהבה וייסורים וצער ומערכות יחסים ורומן בלתי ממומש ועוינות לחוקרת ישראלית באירופה העכשווית, חיזוי אפוקליפטי, שזורים ב״אררטים", משהו מניחוח "מוסא דאג" לפרנץ ורפל."

דן מרגלית, השבוע.

מאי 2017.

ספרים נוספים של הסופר

כלה / אורה אחימאיר