"לא שיערתי שיום אחד אצא לחטט כאחוזת דיבוק בשורשיה ובעברה של אימי. ככלות הכול היא נעלמה מחיי כשהייתי בת עשר. יחלפו שישה עשורים עד שתתגלה פיסת קרטון צהובה אשר תטלטל את חיי ותשיק מסע של גילויים שיחשוף את הסודות הגדולים של חייה.
עדים, תמונות ותעודות חיכו להתגלות בצפת של שנות השלושים, בעיירה קטנה בצפון הונגריה ובירושלים. את היתר השלמתי מן הלב והדמיון".

"בנסיון לפצח סוד משפחתי אפוף מסתורין יוצאת אורה אחימאיר למסע גילוי אמיץ שבמהלכו היא מסירה צעיף אחר צעיף מעל דמותה כובשת הלב של אמה - צעירה גלילית שחייה הקצרים עברו עליה בצפת עיר המקובלים ובירושלים המנדטורית. כלה משלב סיפור עלילה דוקומנטרי מרתק ורומן פסיכולוגי רגיש שבמרכזו עומדים היחסים רוויי הרגש והגעגועים בין בת לאמה האבודה".    (חיים באר)

קרא עוד  >
61.60    מחיר מקורי לפני הנחה88.00 
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)

ספרים נוספים של הסופר/ת

  
המלצות

 תצלומים נוספים שליוו את כתיבת הספר ניתן לראות
כאן.

 פרק ראשון באתר ynet.

 "ספרה הראשון של אחימאיר שוזר בהצלחה בין הסיפור האישי הנוגע ללב של משפחתה לבין ההווי המפואר אך הסבוך של היריבות המרות: קהילות צפת וירושלים."
נדב שרגאי, ספרים / ישראל היום,
נובמבר 2012.

 "בלב הסיפור יש כמה רגעים של חסז שדי בהם כדי להזין חיים שלמים."
זהר נוי, קו למושב,
אוקטובר 2012.

 "ספרה של אורה אחימאיר הוא שיעור בהיסטוריה של היישוב בארץ ישראל • באמצעות כתיבה ישירה מצליחה אחימאיר לסגור מעגל משפחתי ולגעת בעומק הזיכרון."
חיים שיין, ישראל היום,
אוקטובר 2012.

 "אני נזכרת באמי, גיבורת הרומן שלי, שזכרונותיה מפרעות תרפ"ט בצפת הקנו לה כוחות ותושייה לקיים את משפחתה  בימי המצור על ירושלים במלחמת העצמאות, ומדמה לעצמי מה הייתה אומרת מול האיום האיראני הזה שמתרגש עכשיו על חיינו."
אורה אחימאיר, מגפון,
ספטמבר 2012.

 

קרא עוד >