מרטין בובר

מאת:  דן אבנון

בספר מרטין בוברהדיאלוג הנסתר נחשפים מילים ופסוקי מפתח מקראיים המקשרים בין מגוון תחומי הדעת והיצירה של מרטין בובר. הספר מאיר את ההיגיון היהודי-קיומי שביסוד התעקשותו של בובר כי הציונות תגשים את מורשת ישראל ההומנית; מבהיר את התנגדותו הנחרצת ליהדות שכפופה להלכות ממסד דתי דכאני; ומעגן בפרשנות יהודית את הסתייגותו של בובר מההתעלמות של המפעל הציוני מהקיום הערבי בארץ ישראל. קריאת כתבי בובר ברוח המפתח הפרשני הזה מבהירה את "התעודה והייעוד" של תורת ומורשת ישראל.
מלבד זה, הספר מסביר את הבסיס של פילוסופיית הדיאלוג במפגש החושי של אדם עם עולם. גישה זו היא חלופה רדיקלית לפילוסופיה מודרנית שמציבה את "אני חושב, אני קיים" כנקודת ראשית להכרת "אני". 

 


---------------------------------------------זהו ספר נועז ומסעיר שירתק לא רק קוראים שכבר מכירים את כתבי בובר אבל גם את מי שעדיין אינם מכירים את בובר אבל מחפשים כמוהו את 'האר הגנוז'.
פרופסור מוריס פרידמן, אוניברסיטת קליפורניה בסאן דייגו, המתרגם והעורך של כתבי בובר באנגלית.


פרשנותו של דן אבנון את כתב בובר רחוקה מלהיות טיפוסית. במקום לקרוא את כתביו הפוליטיים... אבנון מגיע לכתביו הפוליטיים של בובר דרך כתביו הלא-פוליטיים... הוא מצליח להוכיח את אחדות יצירתו המאוחרת של בובר. זהו ספר בעל ערך למי שמתעניינים במשנתו של בובר.
Philosophy in Review


"מעלותיו הרבות של ספר זה מקשות על קטלוגו [...] יש בו עושר ועומק [...] אבנון מציג פרשנות שחסרה עד היום ליחסו של בובר לשואה [...]"

Shofar: An Interdisciplinary Journal of Jewish Studies

נושא:
הגות, עיון - הגות
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
מרטין בובר - הדיאלוז הנסתר
שם מחבר:
דן אבנון
שם הספר בלועזית:
Martin Buber
כותרת משנה בלועזית:
The Hidden Dialogue
שם המחבר בלועזית:
Dan Avnon
מתרגם:
מאנגלית: דפנה בראון
על העטיפה:
מרטין בובר בביתו, אוגוסט 1962 | אימג'בנק/Gettylmages
התצלום על העטיפה:
דוד רובינגר.
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21465
ISBN:
978-965-13-2244-0
מספר עמודים:
277
שנת הוצאה לאור:
תשע"ב / מרץ 2012
מרטין בובר - הדיאלוג הנסתר / דן אבנון
מרטין בובר - הדיאלוג הנסתר / דן אבנון
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 65.80 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"ספרו של פרופ' אבנון מעשיר את מדף ספרי העיון בעברית בכלל והספרים העוסקים במשנתו והגותו של מרטין בובר בפרט. זהו ספר מרגש ומלמד וכפי שאבנון מבהיר בו שאי אפשר להבין את עומקה ואת משמעותה של מחשבת בובר בלי להכיר את שורשיה ביהדות. מומלץ ביותר!" ערוץ המדע / בר-אילן, מרץ 2012.