הארץ שמעבר להרים

מאת:  ניר ברעם

בשנים 2015-2014 יצא הסופר ניר ברעם למסע של יותר משנה בגדה המערבית ובמזרח ירושלים כדי ללמוד איך באמת חיים אנשים במקומות הללו, שבעיני רוב הישראלים הם עכשיו מחוז מעורפל לגמרי, שמשורטט רק בדמיון.

ברעם פוגש במסעו דמויות רבות ומגוונות במקומות שלפעמים קשה להאמין בקיומם: בין השאר הוא פוגש פלסטינים אזרחי ישראל שכלואים מאחורי חומת ההפרדה בירושלים וחיים בשכונותיהם כמו במערב הפרוע, סטודנטיות צעירות שהתאהבו במאחז שמעטים יודעים על קיומו, אסירי חמא"ס שהקימו אולפן לעברית וצעירי ישיבות ההסדר החשים שאלה רגעי האופוריה של חייהם. הוא נתקל בשני נערים פלסטינים כפותים לצד כביש שומם לאחר שהסתערו על חיילים וסכינים בידיהם, ובהדרגה מגלה סיפור אחר לגמרי.

בזמן המסע מתרחשים אירועים רבים: מהומות בהר הבית, רצח שלושה נערים יהודים, רצח נער ערבי בירושלים, מלחמה בעזה, הבחירות בישראל, גל חדש של אלימות ועוד. על רקע האירועים האלה, המטלטלים בין רגעים של נדיבות ותקווה לרגעי ייאוש ושרירותיות לב, ברעם משרטט ביושר תמונה פנורמית מרתקת ומפתיעה של הסכסוך הישראלי־פלסטיני בעת הזאת. הוא גם אינו מהסס לשלוח מבט אל העתיד, אל אפשרויות החיים שלנו בארץ הזאת. האם אנחנו שואלים את השאלות הנכונות בנוגע לעתידנו?

דבר לא מובן מאליו במסע הזה, ברעם עצמו מגלה שלא תמיד דעותיו מתיישבות עם המציאות הנגלית לעיניו ושמדי פעם "בארץ שמעבר להרים" עליך לפקפק במראה עיניך.

--------------------------------------------------

"מבט הסופר העשיר את מסעו המרתק של ברעם גם באבחנות אנושיות וגם באבחנות פוליטיות חדשות שנוסחו בדיוק לשוני". אברהם ב. יהושע

------------------------------------------------------------פריד אבו שקרה, "מנופי הארץ", 2008,
תחריט והדפס על נייר, 25X25 ס"מ

נושא:
מדעי החברה, סוציולוגיה
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
הארץ שמעבר להרים
שם מחבר:
ניר ברעם
שם הספר בלועזית:
In a Land Beyond the Mountains
שם המחבר בלועזית:
Nir Baram
על העטיפה:
פריד אבו שקרה, "מנופי הארץ", 2008, תחריט והדפס על נייר, 25X25 ס"מ
התצלום על העטיפה:
יגאל פרדו
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21879
ISBN:
978-965-13-2573-1
מספר עמודים:
181
שנת הוצאה לאור:
תשע"ו / פברואר 2016
עם עובד - הארץ שמעבר להרים / ניר ברעם
עם עובד - הארץ שמעבר להרים / ניר ברעם
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 79.00 ש"ח
מחיר מבצע: 55.30 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

ניר ברעם התבגר. נגמל מהימורים. הפך לאבא. כבר לא מתבאס שפרס ספיר חומק ממנו. אבל האש הפוליטית עדיין בוערת בו. לכן יצא למסע בין התנחלויות ומאחזים, מחנות פליטים וכפרים ערביים, שאותו הוא מתאר בספרו החדש ושממנו חזר עם תובנות מדכדכות גם על השמאל הישראלי.
יהודה נוריאל, 7 לילות,
מרץ 2016.

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - אנשים טובים / ניר ברעם
צל עולם / ניר ברעם
עם עובד - תהודות זהות
אנשים טובים / ניר ברעם
עם עובד - יקיצה / ניר ברעם