בבית הקפה האקזיסטנציאליסטי

חירות, ישות וקוקטייל משמש

מאת:  שרה בייקוול

מה משמעותם של חיים אותנטיים והגונים ביחסים עם עצמנו ועם הסובבים אותנו? האם אנו יכולים לשנות את דרך חיינו? אם תינתן לנו החירות לעצב את עולמנו, כיצד נרצה שעולם זה ייראה? ומדוע אין אנו תמהים יום־ יום ושעה שעה על עצם הימצאותנו כאן, בשעה זו, במקום זה?


בשאלות אלה ואחרות עסקו האקזיסטנציאליסטים, חבורה של פילוסופים וסופרים הרפתקנים, שסיפור חייהם והגותם משתרעים מן השנים האפלות של גרמניה לאחר מלחמת העולם הראשונה עד פריז של שנות הארבעים והחמישים. כשהתעמתו עם הסוגיות המהותיות ביותר של קיום האנושות, הם אתגרו את המקובלות של זמנם והטביעו חותם עמוק על תרבות הנעורים של שנות השישים, על התנועות לקידום זכויות האזרח והמאבקים החברתיים ועל הפמיניזם. לימים נדמה כי משנחלו האקזיסטנציאלסטים ניצחונות בתחומים אלה פג העניין בהם ובבשורתם, אך בימינו, כאשר צצות ומחריפות שאלות הזהות, מהות החירות והטכנולוגיה הכובשת הכול, אנו שבים לכתביהם ומבקשים למצוא בהם תשובות ומענה למצוקתנו.

בית הקפה האקזיסטנציאליסטי הוא סיפורה החשוף והפרטי מאוד של קבוצת הוגים נועזת, היחסים האישיים ביניהם, פרשות האהבה שלהם, המרידות ולעיתים אף היריבויות הכמעט אלימות ביניהם. המחברת מגוללת סיפור אפי ענקי של דעות ומחשבות, סוער ומסעיר, שקדח במוחותיהם של אישים נלהבים ושוברי מוסכמות.

 

שרה בייקוול עבדה בחנות ספרים לפני שפתחה בקריירת הכתיבה שלה. הביוגרפיה המזהירה שלה על ההוגה הדגול מונטן How to Live, or a life of Montaigne in one question and twenty attempts at an answer זיכתה אותה בפרס חוג מבקרי הספרים. היא מלמדת כתיבה יוצרת בקולג' קלוג באוקספורד.

הערה:
הספר ראה אור בסיוע מועצת הפיס לתרבות ולאמנות
נושא:
הגות, עיון - הגות
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
318
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
בבית הקפה האקזיסטנציאליסטי
כותרת משנה:
חירות, ישות וקוטייל משמש
שם מחבר:
שרה בייקוול
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
At the Existentialist Café
כותרת משנה בלועזית:
Freedom, Being, and Apricot octails
שם המחבר בלועזית:
Sarah Bakewell
מתרגם:
מאנגלית: עתליה זילבר
האיור על העטיפה:
Simone Massoni
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21975
ISBN:
978-965-13-2744-5
מספר עמודים:
414
שנת הוצאה לאור:
תשע"ט / יוני 2014
משקל:
500g
עם עובד - בבית הקפה האקזיסטנציאליסטי / שרה בייקוול
עם עובד - בבית הקפה האקזיסטנציאליסטי / שרה בייקוול
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 118.00 ש"ח
מחיר מבצע: 82.60 ש"ח
הוסף לעגלה