שיר לדרך

טיולים בשירים ובסיפורים
עפר גביש ועדי אדר

עותקים אחרונים!!!
עם פגמים חיצוניים קלים

השירים שאנחנו אוהבים הם הבסיס המשותף של כולנו. אנחנו מכירים אותם, יודעים בעל פה את כל המילים ומזמזמים את הלחן. מפתיע, אבל רק לעיתים רחוקות אנחנו קושרים בין השירים לבין המקומות שעליהם נכתבו. רק לפעמים אנחנו תוהים, על איזה חוף מדובר בשיר "חופים"? ואיפה ניצב אותו "דקל שפל צמרת" משירה של רחל? הכנרת, הגלבוע, חיפה, חוף הים ליד חדרה, המכתש, אילת, על כל אלה נכתבו שירים רבים, רובם מפורסמים מאוד. בכל המקומות האלה אפשר לטייל, לראות בעיניים ולחוש ברגליים את הנוף שעליו שרנו פעמים רבות כל כך. "שיר לדרך," ספרם של עפר גביש ועדי אדר, מחבר בין אחדות מן האהבות הגדולות שלנו. הוא מחבר בין המקומות והשירים, בין האנשים שכתבו את השירים למקומות שבהם חיו, פעלו, שוטטו, לחמו ואהבו. הוא בא לחבר בין אהבת השירה בציבור לבין אהבת הטיול והכרת הארץ. הספר מחולק לשנים-עשר פרקים, על פי אזורי ארץ השונים מצפון לדרום. בכל פרק מובאות מילות שירים ולצידן הסיפורים הקטנים והמרתקים שמאחורי כתיבת השיר.

על מי מסופר כאן? היכן הוא בדיוק העץ המטיל צל שעליו מדבר השיר? איפה חי מחברו של השיר, במה עבד ומה חווה במהלך חייו? מדוע, למשל, כתב מרדכי זעירא דווקא שיר המפאר את הקמתה של רשת החשמל בישראל? ומי היתה אותה שושנה מסתורית מן השיר המפורסם? לכל פרק מצורף מסלול מפורט המציע טיול בעקבות השירים. בסוף הספר מצורפות מפות בהירות ונוחות לשימוש לכל מסלול ומסלול. כל אלה, לצד עשרות תצלומי צבע אמנותיים של האתרים הנזכרים בשירים יוצרים אלבום מתנה
נפלא.

"אין לך דבר יותר נפלא מלשבת בצל העץ בגינה, ללגום משקה ולעלעל בספר, לפזם את השירים, להתמכר לצילומים וליהנות מטיולים בין השירים, הסיפורים והצילומים."

ביטאון "קו רקיע"

"זהו ספר המחבר שתי אהבות גדולות שלנו הישראלים: אהבת השירה בציבור ואהבת הטיולים בארץ. בכל פרק, לצד מילות השירים, צילומים מרהיבים שצילמה עדי אדר וסיפורים מרתקים שכתב עפר גביש על האזורים או האנשים הקשורים בשירים."

אתי ישיב, "חדשות תיירות"

"יופי של ספר למי שאוהב שירים עבריים."

שרית ישי-לוי, "עולם האשה"

"נראה שהאלבום הזה, שיצא לאור עתה לפני החגים, יקסים את כל אוהבי הזמר העברי."

אורית פראג, "הדף הירוק"

"מי שארץ ישראל וזמר עברי קרובים לליבו, ישמח לאמץ את 'שיר לדרך'. הספר יכול ללוות כל טיול, ובהחלט מעניין לשלוף אותו ברגע הנכון, באתר הנכון."

צביקה בורג, "לאשה"קרא עוד  >
82.80    מחיר מקורי לפני הנחה138.00 
40% הנחה על מגוון ענק של ספרים!