צל עולם

מאת:  ניר ברעם

"לכל אחד מאתנו היה את הסיפור שלו. לא התכוונו להתאגד, זה היה רגע טהור של הישרדות: אדם נופל ונאחז ביד, ואם גם היד נופלת? מחזיקים ידיים ונופלים יחד. אמרו שעבדנו בשביל כל מיני אנשים, שניצלו אותנו כדי להשיג מטרות זדוניות, אמרו גם שהיינו אחראים לחורבן, לסבל גדול ולמוות. אנחנו לא ממש כופרים בהאשמות האלה, וברור שיש מעשים שאחדים מאתנו גאים בהם, אחרים מתביישים בהם ועוד כמה טוענים שבכלל לא עשינו אותם. אנחנו לא מבקשים הבנה או חמלה ובוודאי לא מחילה, לעולם לא נבקש מחילה."

ספרו החדש של ניר ברעם הוא רומן חובק עולם שמציב במרכזו את המערכת הגלובלית, וגיבוריו המגיעים מכל קצות העולם מסתערים על החיים בתשוקה, בתקווה, בפראות. העלילה נעה בין חבורת צעירים לונדונים שלא נשאר להם שום דבר להפסיד ונשבעים לחולל אירוע שיכה את העולם בתדהמה ובין חברת ייעוץ אמריקנית אשר מתמרנת בגמישות בין משטרים בכמה יבשות, ומתמודדת עם איום שעלול להוביל לאובדנה; ובתווך גבריאל מנצור מירושלים, "האיש שנותנים בו אמון", שחובר לקבוצת אנשי עסקים הנחושים כמוהו לנצל את ההזדמנויות החדשות של שנות התשעים.
במלאכת מחשבת, שמשלבת כמה סגנונות כתיבה, נקודות מבט וזמנים, נשזרים שלושת הסיפורים לרשת של זיקות וקשרים, כמו המערכת הגלובלית עצמה, עד להתנגשות שמאיימת לערער את הסדר הקיים. התנועה ברומן אינה רק בין מרחבים וזמנים אלא גם בין האדם הבודד המבקש לסלול את נתיבו בעולם ובין אותם כוחות רבי-עוצמה המתעקשים לעצב אותו בצלמם.

ניר ברעם הוא זוכה פרס היצירה לסופרים עברים לשנת תש"ע. שני ספריו הקודמים מחזיר החלומות ואנשים טובים היו רבי-מכר, נכללו ברשימה הסופית של פרס ספיר, וזכו לשבחי הביקורת בישראל ובעולם.

נושא:
סיפורת - מקור, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
674
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
צל עולם
שם מחבר:
ניר ברעם
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
The world is a rumor
שם המחבר בלועזית:
Nir Baram
על העטיפה:
Legendary Cities / Atlantis, 2012
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21594
ISBN:
978-965-13-2411-6
מספר עמודים:
484
שנת הוצאה לאור:
תשע"ג / יולי 2013
משקל:
500gr
צל עולם / ניר ברעם
צל עולם / ניר ברעם
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 98.00 ש"ח
מחיר מבצע: 68.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"זהו בוודאי אחד הספרים המרשימים ביותר שנכתבו בארץ בשנים האחרונות, זהו טקסט מטלטל שמפרק אידיאולוגיות ומבני כוח, חוצה יבשות, מדלג בין תפישות עולם וסגנונות ספרותיים ומעלה שאלות גדולות על נפש האדם, דמוקרטיה, מוסר ואלימות."
מיה סלע, גלריה / הארץ,
אוגוסט 2013.

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - אנשים טובים / ניר ברעם
עם עובד - הארץ שמעבר להרים / ניר ברעם
עם עובד - תהודות זהות
אנשים טובים / ניר ברעם
עם עובד - יקיצה / ניר ברעם