עץ נופל ביער

מנעורים לבגרות, מאהבה ראשונה לאהבות בוגרות ולפרדות, תחנה אחר תחנה מתקדמים גיבורי עץ נופל ביער מתום לפיכחון: בסירת מפרש עם נערה בים הפתוח, הרחק מן הצרות המשפחתיות; בחולות, הרחק ממטלות בית הספר; בלבנון, רגע לפני ההתקלות; בחנות אופניים, ערב החתונה, עם חבר ילדות; באמבולנס, בנסיעה בהולה אל בית החולים; בדירה שכורה עם הבן הפעוט, שאמו לא גרה אתם עוד. לילה, החדר חשוך; את מרחבי הים החליפה דירה קטנה, אבל הבטחה לאושר אולי תימצא גם כאן.
ביד עדינה מתווה המחבר את גיבורי הקובץ הזה ומלווה אותם בצמיחתם, בלבלובם, בנפילתם. התמימות נעלמת, אבל גם כאב הנפילה אינו סוף פסוק, אם יש מי שמקשיב לו. שישה סיפורים שמצטרפים יחד למסלול חייו של איש צעיר: אוהב, משתוקק, מתחבט, מתבונן וקשוב.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
644
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
עץ נופל ביער
שם מחבר:
אבידן רייך
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
A tree falls in a forest
שם המחבר בלועזית:
Avidan Reich
התצלום על העטיפה:
גילי רייך
עיצוב העטיפה:
עדה רוטנברג
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21408
ISBN:
978-965-13-2341-6
מספר עמודים:
165
שנת הוצאה לאור:
תשע"ג / דצמבר 2012
עץ נופל ביער / אבידן רייך
עץ נופל ביער / אבידן רייך
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 58.80 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

 "המסלול הזה מושיב את רייך בתפקיד של יוצר ספרות רגישה, ריאליסטית ומאופקת. מי שיכול להזרים דם חדש למיינסטרים הספרותי הישראלי (בנוסך הקולנוע של ניר ברגמן , למשל)."
יוני ליבנה, ידיעות אחרונות.
פברואר 2013.
,
 "איכשהו המציאות של הגיבורים נדמית כל כך קרובה, כל כך מוכרת, כמו להקיץ מחלום יפה וארוך, שהתעוררתי ממנו במעבר טבעי מאוד אל החיים הפרטיים שלי."
'אחרי חמישים שנה',
ינואר 2013.

 "לפנינו אפוא ספר ביכורים מומלץ, בעיקר משום שהוא מצליח לעמוד בציפיות הקורא. סיפוריו משעשעים, נוגים ומפתיעים דמויותיו מעוררות הזדהות והלקח מסיפוריהן מונח בעדינות בין השורות."
ליאור אלפרוביץ, time out,
ינואר 2013.