מלכת כל המחלות

ביוגרפיה של מחלת הסרטן

מאת:  סידהרתא מוּחֶרג`י

קורותיה של מחלה עתיקה שהתגלגלה והיתה לישות קטלנית, מתעתעת, חדורה בעוצמה מטפורית, רפואית, מדעית ופוליטית גדולה כל כך, עד שלעתים מכונה היום כ"מגפה המכוננת של דורנו".  זהו ניסיון לחדור לנבכי המחלה בת האלמוות הזאת, להבין אותה, להסיר את מעטה המסתורין מהתנהגותה. ולהציג שאלה שמעבר לביוגרפיה: הייתכן שהעתיד צופן את סופו של הסרטן? האם אפשר למחוק את המחלה מגופינו ומחברתנו לעולם?


הכרוניקה שהמחבר מגולל תחילתה בגילוייהָ המתועדים הראשונים של מחלת הסרטן לפני אלפי שנים. מלכת כל המחלות מתאר את מאבקם ההרואי של חוקרים ורופאים במאה העשים לרפא, לדכא ולנצח את האויב הנורא; את המערכה שסופה הבנה מעמיקה של טבעה הנורא של המחלה.
ה"ביוגרפיה" של מחלת הסרטן חושפת את יכולותיו של המין האנושי, את יצר ההישרדות הכביר שלו וגם את יהירותו ואת מיעוט השגתו. שרשרת של גילויים רבי-חשיבות, מפלות, ניצחונות ומיתות אין-סוף מתוארת מנקודת מבטם של אחיו למאבק של המחבר ורבבות קודמיו בחזית נגד האויב המחדש את פניו והיבטיו; המחלה שלפני שלושה עשורים נאמר עליה כי היא עומדת על סף הכחדתה מוסיפה להכות ולהפיל חללים גם בימינו.

מלכת כל המחלות
נקרא כספר רב-עלילה והפתעות, כביוגרפיה שגיבורה הוא אויב נורא המטיל אימה – מחלת הסרטן.

סידהַרתא מוּחֶרג'י
הוא רופא וחוקר סרטן בוגר האוניברסיטאות סטנפורד, הרוורד ואוקספורד. משמש היום פרופסור באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ורופא במרכז הרפואי שלה.

מלכת כל המחלות הוא זוכה פרס פוליצר לספרות עיון לשנת 2011.

נושא:
רפואה ובריאות
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
292
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
מלכת כל מחלות
כותרת משנה:
ביוגרפיה של מחלת הסרטן
שם מחבר:
סידהרתא מוּחֶרג`י
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
The Emperor of all Maladies
כותרת משנה בלועזית:
A Biography of Cancer
שם המחבר בלועזית:
Siddhartha Mukherjee
מתרגם:
מאנגלית: יוסי מילוא
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21623
ISBN:
978-965-13-22340-9
מספר עמודים:
573
שנת הוצאה לאור:
תשע"ג / יוני 2013
מלכת כל המחלות / סידהרתא מוּחֶרגי
מלכת כל המחלות / סידהרתא מוּחֶרגי
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
חסר

המלצות

"אין צורך בהשכלה רפואית ובניסיון אישי כדי לקרוא את "מלכת כל המחלות" מאת סידהרתא מוחרג'י. שכן גם ללא כל אלו, תיאוריו הקשים והמפורטים של מחלת הסרטן וההתמודדות עמה, הופך אותו לקריאת חובה ולספר שקשה להניח."

רוביק רוזנטל, nrg מעריב,
אוגוסט 2013.