מותה האִטי של לוסיאנה ב`

מאת:  גיירמו מרטינס

מקץ עשר שנים לא נשאר כמעט מאום מלוסיאנה, הנערה הנמרצת והמצודדת שהסופר הנודע קלוֹסטֶר נהג להכתיב לה את הרומנים שלו – עד שנוצר קרע ביניהם. לאחר מותו הטרגי של חברהּ, ואחר כך של כל בני משפחתה אחד לאחד, חיה לוסיאנה בצִלהּ של אימה נוראה. היא נרתעת מכל רחש, חושדת בכל מי שהיא פוגשת, ובעיקר - בונה לעצמה תאוריה. לדעתה לא ייתכן  שכל המיתות סביבה מקריות, והיא בטוחה שהן חלק ממסע נקמה שיטתי ומחושב שמנהל נגדה הסופר הנודע.

בייאושה היא פונה אל המספר, סופר צעיר וחסר שם, שגם אצלו עבדה פעם תקופה קצרה. על כורחו נסחף המספר הן אל תוך הסיוט של לוסיאנה הן אל תוך עולמו האפל והמבריק של קלוסטר, והוא מוצא את עצמו אנוס להתמודד עם חידות נוראות. האם יכול אדם להגות גאומטרייה שלמה של רצח, שתיראה כמו הגורל העיוור – ולחמוק מעונש? ומבחינתו של הנוקם, עד היכן צריך להגיע העונש הראוי למי שגזל ממנו, לדעתו, את היקר לו מכול?

לאחר ההצלחה הבינלאומית הגדולה של רציחות נוסח אוקספורד (ספריה לעם) חוזר הסופר הארגנטיני גיירמו מרטינס בעוד ספר מתח מבריק המציב במיומנות מרשימה סוגיות פילוסופיות רבות־עניין. ביד בוטחת ובלשון צלולה ומדויקת הוא מוליך אותנו דרך כל ההשערות הסותרות של הסיטואציה הדו־משמעית שרקח ושומר על המתח עד לשורות האחרונות.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - תרגום
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
681
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
מותה האיטי של לוסיאנה ב`
שם מחבר:
גיירמו מרטינס
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
La muerte lenta de Luciana B
שם המחבר בלועזית:
Guillermo MartÍnez
מתרגם:
מספרדית: מואיז בן הראש
התצלום על העטיפה:
אימג`בנק Gettyimages
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21600
ISBN:
978-965-13-2435-2
מספר עמודים:
204
שנת הוצאה לאור:
תשע"ד / ינואר 2014
משקל:
265gr
מותה האטי של לוסיאנה ב' / גיירמו מרטינס
מותה האטי של לוסיאנה ב' / גיירמו מרטינס
פסח שמח בעם עובד ❀
50% הנחה ללקוחות האתר!
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 42.00 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"יש בספר משהו מערער באופן עמוק ויסודי. הרעיון לפיו מישהו בעל אינטליגנציה עילאית ורוע אבסולוטי יכול לשלוט בגורל עצמו - ולא באמצעים מיסטיים, אלא באמצעות מילותיו בלבד - היא עוכר שלווה באופן קיצוני."
רן בן-נון, ידיעות אחרונות,
פברואר 2014.

ספרים נוספים של הסופר