להיות בן תמותה

הרפואה ומה שחשוב בסוף החיים

מאת:  אטול גוואנדה

ניצחון הרפואה בעידן המודרני מפליא בהישגיו. היא התגברה על סכנות מאיימות והדבירה מחלות רבות. עם זאת, הרפואה – על כל חידושיה ותגליותיה – לא השכילה להתמודד עם סוגיית ההזדקנות ועם סוגיית המוות. המוסדות שהקימה החברה לטיפול בזקניה דואגים לרווחתם של המטופלים, למזונם ולביטחונם האישי, אך נמנעים ממפגש עם המצוקה האמִתית של הנתונים לפיקוחם: המוות הקרב ובא וכיצד להתמודד עמו. במקום לשפר את ימיו של הזקן הקרב אל קִצו, הם משתדלים להאריך אותם.

גוואנדה ביקר לצורך מחקריו המסועפים, שאת ממצאיהם הוא מביא בספרו, בעשרות מוסדות סיעוד ונפגש עם עשרות מזדקנים ונוטים למות. הוא לא היסס לשלב בכתיבתו את ניסיונו מהטיפול הכאוב בבני משפחתו הקרובים. גוואנדה מספר לקוראיו גם על נקודות האור האופטימיות במצב קשה זה: אחיות, רופאים ומטפלים שמצאו נתיבים אל ליבות הנוטים למות ומקלים עליהם את שעותיהם הקשות.

אטול גוואנדה הוא מחברם של שלושה ספרים. אלה הקנו לו מוניטין וחיבה בקרב קוראיו. הוא פרופסור לרפואת הציבור באוניברסיטת הרווארד, בעל פרס תומאס לכתיבה בסוגיות מדעיות, זכה במלגת מקארתור היוקרתית ובפרסים רבים על כתיבתו העיתונאית.

----------------------------------

דברי מבקרים בשבחו של הספר, שעמד שבועות רבים בראש רשימת רבי־המכר בארצות הברית:

 "להיות בן תמותה אינו רק ספר חכם מאוד ומרגש מאוד, הוא יצירה רבת־חשיבות ומשמעות לחיים בימינו, כפי שאפשר לצפות מאטול גוואנדה, מהמובחרים והבולטים בקרב סופרי המדע בדורנו", אוליבר סאקס.

"הרפואה האמריקנית, מזכיר לנו להיות בן תמותה, הכשירה את עצמה לטפל בחיים ולא במוות. זהו הספר בעל העצמה הרבה ביותר והמרגש ביותר שכתב אטול גוואנדה", מלקולם גלדוול.

נושא:
רפואה ובריאות
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
306
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
להיות בן תמותה
כותרת משנה:
הרפואה ומה שחשוב בסוף החיים
שם מחבר:
אטול גוואנדה
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
Being Mortal
כותרת משנה בלועזית:
Medicine and What Matters in the End
שם המחבר בלועזית:
Atul Gawande
מתרגם:
מאנגלית: עתליה זילבר
התצלום על העטיפה:
אימג'בנק Gettyimages
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21837
ISBN:
978-965-13-2589-2
מספר עמודים:
216
שנת הוצאה לאור:
תשע"ז / פברואר 2017
עם עובד - להיות בן תמותה / אטול גוואנדה
עם עובד - להיות בן תמותה / אטול גוואנדה
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 61.60 ש"ח
הוסף לעגלה