חול טובעני

הַכירו את אלדו בנג'מין, כליא ברק של צרות. כל הפורענויות שאפשר להעלות על הדעת  וגם כל אלה שלא - מתרגשות עליו. ולא שהוא לא צפה את זה. אדרבה, החיים הרגילים תמיד נראו בעיני אלדו כגשר צר מאוד מעל שתי תרבויות נפרדות לחלוטין ואוטונומיות למחצה, חברת בית הסוהר מזה וחברת בית החולים מזה, והחשש הגדול שלו היה ליפול לאחד הצדדים - לעולם של צינוקים, סכינים ומעשי סדום או לעולם של מחלקת כוויות, מזרקים וכיסאות גלגלים. השאלה לאן ייפול בסופו של דבר - לזוועת בית הסוהר או לזוועת  בית החולים - עוררה בו פחד מצמית. נחשו מה? הוא  נפל לשתיהן.

 

בחול טובעני מציג סטיב טולץ דמות איוב מודרנית - גיבור טרגי בקנה מידה אפי, שמנקז לתוכו את כל התזזית, החרדה וחוסר התוחלת של העת הזאת. בד בבד הוא מצליח לחשוף את השבר של העלילה הספרותית, שדומה שכבר מיצתה כל קלישאה וכל תחבולה, ובעזרת כתיבה חריפה ומודעת לעצמה, לא פעם על גבול הנונסנס, לספר סיפור נוקב ועכשווי מאוד על החיים בעידן עתיר מידע אבל דל מאוד במהות ובתוכן.

 

חול טובעני הוא רומן פרוע ואנרכי, ספר סוחף שאי אפשר להרפות ממנו - מצחיק ומשעשע, עצוב ומבעית, חד־הבחנה, מלא תובנה ושנון מאין כמותו. 

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
744
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
חול טובעני
שם מחבר:
סטיב טולץ
עריכה:
יעל ינאי
עריכת הסדרה:
משה רון, יובל שמעוני וטלי קונס
שם הספר בלועזית:
Quicksand
שם המחבר בלועזית:
Steve Toltz
מתרגם:
מאנגלית: אילת אטינגר ואהד זהבי
עיצוב העטיפה:
אמרי זרטל
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21810
ISBN:
978-965-13-2657-8
מספר עמודים:
389
שנת הוצאה לאור:
תשע"ז / אוגוסט 2017
עם עובד - חול טובעני / סטיב טולץ
עם עובד - חול טובעני / סטיב טולץ
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 65.80 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - שבריר / סטיב טולץ