הרי אתה נושא את שמי

מאת:  נורברט ושטפן לברט

"הספר הזה מציג סיפורי חיים מרתקים, שכל אחד מהם יכול לספק חומר לסרט שלם או לרומן. קורות החיים האלה קרובים אלינו יותר ממה שרבים היו רוצים שיהיו. עם שם משפחה המסגיר אותם, צריכים היו נושאי הסיפורים – להבדיל מרבים אחרים – להחליט באיזו דרך להתמודד עם העבר. באופן מבהיל, כמה מהם הלכו בנתיב שהתוו אבותיהם."

הרי אתה נושא את שמי היא הכותרת שניתנה לסדרת כתבות שפרסם העיתונאי נורברט לברט ב־1960, ובה ראיין את בניהם ובנותיהם של הפושעים הנאצים הבכירים. כעבור ארבעים שנה החליט שטפן לברט, בנו של הכותב, לחזור ולעקוב אחר אותם ילדים, שבינתיים היו לאנשים מבוגרים. התוצאה טורדת מנוחה: רובם אינם מסתכלים באב בעין ביקורתית, וכמה מהם אף מבקשים לטהר את שמו. הספר מציג את קשייהם של אותם צאצאים של האנשים הקרובים ביותר להיטלר, אשר נובעים לרוב משם המשפחה רווי המטען שהם נאלצים לשאת אתם כל חייהם. במפתיע, ואולי אין זה מפתיע - כולם בוחרים לדבוק בשם ולא לשנותו. שטפן לברט מוסיף על סיפורם האישי של כל אחד ואחד מהם גם את סיפורה של החברה הגרמנית בכללותה ומנסה לבדוק כיצד היא ממשיכה להתמודד עם הפשעים הנוראים שנעשו בעבר.

נושא:
שואה ומלחה"ע השנייה
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
הרי אתה נושא את שמי
כותרת משנה:
המורשת המרה של ילדי הנאצים הבכירים
שם מחבר:
נורברט ושטפן לברט
עריכה:
שירי שפירא
שם הספר בלועזית:
Denn Du trägst meinen Namen
כותרת משנה בלועזית:
Das schwere Erbe der prominenten Nazi-Kinder
שם המחבר בלועזית:
Norbert und Stephan Lebert
מתרגם:
מגרמנית: דן תמיר
עיצוב העטיפה:
תמיר להב-רדלמסר
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21648
ISBN:
978-965-13-2413-0
מספר עמודים:
189
שנת הוצאה לאור:
תשע"ד / ינואר 2014
משקל:
260gr
הרי אתה נושא את שמי / נורברט ושטפן לברט
הרי אתה נושא את שמי / נורברט ושטפן לברט
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 58.80 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

הקריאה בספר "גם משיטה דילמה פסיכולוגית על הקורא; האם זה בסדר להזדהות עם צאצא של נאצי? ומה קורה אם לרגע ריחמתי על אחד מהנאצים שכלוא כל חייו בשפנדאו ולא רואה נפש חיה?"
קורא בספרים, פברואר 2014