המאחרים

מאת:  אגור שיף

מה גרם לליאורה כרם, גמלאית החיה בגפה, מורה בתיכון לשעבר, לתכנן מארב לרמטכ"ל ולירות בו? האם התכוונה באמת להתנקש בחייו או רק לעורר תשומת לב? האם פעלה מתוך דחף אידאולוגי או שסיבותיה היו אישיות לחלוטין?
תוך ההתחקות אחרי מניעיה של הדמות הראשית בוחן המאחרים מנקודת מבט נשית את ערכי הגבריות המקודשים בידי החברה הישראלית ואת פרדוקס האלימות שבצלו היא מתנהלת.

המאחרים נע בין כמה צירי עלילה הנפרסים על פני ארבעים השנים שממלחמת ששת הימים, המלחמה שבה מיקי, בעלה של ליאורה, נפגע מכדור בראשו, ועד לשלושת השבועות של מלחמת לבנון השנייה, תקופה שבה מבשילה בליאורה ההחלטה “לעשות מעשה". 

כמו ברומנים הקודמים שפרסם אָגוּר שיף (בחול, מה שרציתם והרגלים רעים), גם בהמאחרים שומטים הגיבורים בהדרגה את אחיזתם בשרידי החלום האוטופי שלתוכו נולדו בעוד הם נסחפים אל תוך מערבולת האירועים המסתחררת סביבם. מבטו הנוקב של אָגוּר שיף מעמיד את ישראל שיכורת הניצחון של 1967 מול המדינה מוכת העלבון של שנת 2006, ומתוך תמונה זאת, המאוכלסת בדמויות ראליסטיות המעוררות הזדהות עם מכאוביהן ולבטיהן, הוא נוגע בנימי נפשה של הישראליות.


נושא:
סיפורת - מקור, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
679
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
המאחרים
שם מחבר:
אגור שיף
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
The Laecomers
שם המחבר בלועזית:
Agur Schiff
התצלום על העטיפה:
לוטם אלוס
עיצוב העטיפה:
סטודיו רותי קנטור
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21601
ISBN:
978-965-13-2429-1
מספר עמודים:
369
שנת הוצאה לאור:
תשע"ד / נובמבר 2013
משקל:
295gr
המאחרים / אגור שיף
המאחרים / אגור שיף
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 65.80 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"מבטו הנוקב של המחבר מעמיד את ישראל שיכורת הניצחון של 1967 מול המדינה מוכת העלבון של 2006, ומתוך תמונה זאת, המאוכלסת בדמויות ריאליסטיות המעוררות הזדהות עם מכאוביהן ולבטיהן הוא נוגע בנימי נפשה של הישראליות."
זהר נוי, דצמבר 2013.

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - בחול / אגור שיף
עם עובד - אלמוניות / אגור שיף