הגדת רות

מאין אני באה ולאן אני הולכת

מאת:  רות בן ישראל

"תמיד נהניתי לספר סיפורים; בייחוד אהבתי את סיפורי המשפחה שעברו מדור לדור וחזרתי לספר אותם בכל הזדמנות ולפני כל מי שהיה מוכן להטות להם אוזן. שמחתי להיווכח בכל פעם מחדש שמאזיניי מתפעלים מאישיותם של אבותיי המייסדים וממעשיהם. ההחלטה לכתוב ספר זה נולדה מתוך הקשבה לקולות הללו. ספר זה הוא לקט של אגדות, מעשיות וסיפורים שקרמו עור וגידים ויצרו יחד מסכת חיים שלמה, הגדת משפחה אחת לדורותיה, הגדת רות".

תולדותיה של מחברת הספר רות בן ישראל קשורים קשר הדוק עם יישוב הארץ ועם עיצוב פני המדינה הצעירה. כנצר לארבע משפחות מייסדות, שבניהן עלו לארץ ישראל ממזרח אירופה במאה התשע עשרה, היא מייחדת פרק נכבד לאגדות חייהם של אבותיה ואִמותיה. את הימים הסוערים שפקדו את המדינה ערב הקמתה היא מתארת כמי שבגרה והתחנכה בתל אביב הקטנה, ובשפתה הקולחת היא נוסכת בהם נופך אישי ומהימן. פרק מיוחד ומרתק עוסק במעשיות מחייה, ובו היא מתארת את עשייתה הענפה מיום שיצאה לדרך עצמאית עד עצם היום הזה.

הספר הגדת רות משקף בצלילות את מעיין חייה השופע של רות בן ישראל - משפטנית שחותרת לשוויון וצדק חברתי ובד בבד עוסקת בציור, בריקוד ובכתיבה, ועוד היד נטויה.  

פרופסור רות בן ישראל היא מומחית בעלת שם בין־לאומי בתחומי משפט העבודה, הביטחון הסוציאלי, מעמד האישה וזכויות האדם החברתיות. עשרות הספרים והמאמרים שפרסמה זיכו אותה בפרסים רבים, ובהם פרס ישראל לחקר המשפט לשנת 2001. את ספרה מי מפחד מהגיל השלישי, שגם הוא ראה אור בהוצאת עם עובד, כתבה עם אישהּ חבר הכנסת לשעבר גדעון בן ישראל. כתף אל כתף הקימו משפחה ורקמו חיי שיתוף ואהבה עשירים בתוכן ובערכים חברתיים. 

מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
הגדת רות
כותרת משנה:
מאין אני באה ולאן אני הולכת
שם מחבר:
רות בן ישראל
עריכה:
עריכה: דניס הרן בן-דור
שם הספר בלועזית:
The Tale of Ruth
כותרת משנה בלועזית:
Where Do I Come From And Whereto Am I Going
שם המחבר בלועזית:
Ruth Ben Israel
עיצוב העטיפה:
אמרי זרטל
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21850
ISBN:
978-965-13-2594-6
מספר עמודים:
396
עם עובד - הגדת רות / רות בן ישראל
עם עובד - הגדת רות / רות בן ישראל
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 98.00 ש"ח
מחיר מבצע: 49.00 ש"ח
הוסף לעגלה