האיש במצודה הרמה

פיליפ ק' דיק

מלחמת העולם ה-2 הסתיימה בניצחון גרמניה ויפן, ומה שהיה ארצות הברית מחולק לשלוש יחידות מדיניות. במדינות החוף המזרחי שלטון גרמני-נאצי מלא. במדינות החוף הפסיפי שליטה יפנית, ובהרי הרוקיס אזור חיץ ללא עצמאות אמיתית. העבדות מותרת שוב, מעשי זוועה נעשים באפריקה. כל זה עדיין לא מספק את תאבונו של הרייך, ומותו של הקנצלר בורמן (היטלר לקה בשיטיון זה כבר) מעורר בגרמניה כוחות להרפתקת כיבוש חדשה. המכשול היחיד העשוי לעמוד בדרכם, כך יתברר, הוא דווקא הפן האנושי והמוסרי של המורשת הבודהיסטית של יפן הקיסרית.
אלה נתוני היסוד של האיש במצודה הרמה, היצירה שעיצבה יותר מכל יצירה אחרת את סוגת ההיסטוריה החלופית. על רקע זה מתפתחת עלילה מרתקת העוקבת אחר גורלם האישי של כמה יחידים במדינות החוף הפסיפי. המשותף לדמויות השונות הללו הוא, בין השאר, שכולן מגיבות בדרך זו או אחרת על רומן מחתרתי רב-מכר השייך אף הוא לסוגת ההיסטוריה החלופית, ומספר את סיפורה הלא ייאמן של מלחמת עולם שנייה שתוצאותיה הפוכות: ניצחון ארצות הברית ובריטניה ויצירת סדר עולמי על יסוד ערכי הדמוקרטיה הליברלית.
רוב חייו נחשב דיק לסופר מסחרי החביב בעיקר על צעירים ומוגבל לתחום המדע הבדיוני. אחרי מותו הלך והתחזק המוניטין שלו כסופר חשוב, שיצירותיו הן רומנים של אידאות מן המעלה הראשונה, וכיום הן נמנות עם מיטב הקלסיקה האמריקאית.Blade Runner

הסרט שנעשה לפי ספרו של
פיליפ ק' דיק

קרא עוד  >
65.80    מחיר מקורי לפני הנחה94.00 
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)
  
המלצות

 "אלו הפרטים האנושיים הקטנים, המדוייקים עד זוועה, שגורמים לתחושה שכל זה היה יכול לקרות, ושאף אחד לא בהכרח היה נוהג אחרת."
לירון סיני, ספרים / ynet,
יוני 2012.

 "ברומן של פיליפ ק' דיק הגרמנים ניצחו במלחמת העולם השנייה ונאמריקאים הם עם נכבש ¤ הרובד הבדיוני בספר מאפשר דיון בשאלה הפילוסופית - לציית או למרוד?"
אהרון לפידות על האיש במצודה הרמה, ישראל היום, יוני 2012. 

 "שורה תחתונה - קודר, אפל ומעניין."
מיכל פלד-פליישר, כלכליסט,
יונ י2012.

 "מהקלאסיקות המשובחות ביותר של ז'אנר ההיסטוריה החלופית, מוכיח שהוא נשאר רלוונטי, מאוד רלוונטי, גם במאה ה-21."
השישייה הפותחת, מקור ראשון,
מאי 2012.

 ""האיש במצודה הרמה " של פיליפ ק` דיק הוא יצירת המופת של ז`אנר ההיסטוריה החלופית, בין היתר בשל סירובו להכיר בהיסטוריות חלופיות."
עודד כרמלי, TIME OUT,
מאי 2012.

 "כמו בשאר ספריו, גם ב'האיש במצודה הרמה' משתמש פיליפ ק' דיק במד"ב לא כדי לשאול על פשר החוויה האנושית, אלא כדי לערער אותה"
מוטי פול, ספרים / עכבר העיר, מאי 2012.

קרא עוד >