ג'י-פי-אס

אשת השגריר נאחזת בזיכרונות פריז ובתיק של גוצ'י גם במקלט הצר שהיא נאלצת לחיות בו; מקונן, נער מתבגר, נאחז בשיר ילדים תמים עד שהוא מתוודע לגבריותו; הבן של אלמז, בין פשיטותיו על ארגזי מזון, חולם על כדורגל חדש שיקבל באמריקה.
בראייה נוקבת וחומלת מועלת הווית הפליטות במקלט אחד צר ודחוס, רחוק ממרכז העיר. אמהות וילדיהם בארץ חדשה, לאחר כל תלאות הדרך המתישה שעברו - האם יימצא להם כאן מקום? מה ייאלצו לעשות כדי לשרוד? האם יצליחו לעצב כאן את חייהם מחדש?

בסצנות שמועלות במלאות קולנועית לא נותנת עלמה גניהר הנחות לאיש, לא לבני הארץ ולא לזרים שבאו אליה מיבשת אחרת, אבל בתוך הזרות והדלות היא מצליחה למצוא עולם ומלואו. זהוא ספר אמיץ ונוגע ללב, ולא רק מפני שהוא מעז לחדור לטריטוריה של הפליטים, אלא מפני שאפשר לראות אותם כאן עין בעין - לא כציבור מטושטש תווים אלא כיחידים, גברים נשים וילדים על אהבותיהם ועל שנאותיהם, על מכאוביהם הגדולים ועל שמחותיהם הקטנות, המרגשות.
זהו ספרה השני של עלמה גניהר.
הספר זיכה את המחברת בפרס טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית.
צילום העטיפה: עוזיאל אמיר
עיצוב העטיפה: יהודה דרי

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - מקור, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
645
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
גי פי אס
שם מחבר:
עלמה גניהר
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
GPS
כותרת משנה בלועזית:
Alma Ganihar
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
32-21415
ISBN:
978-965-13-2286-0
שנת הוצאה לאור:
תשע"ב / אפריל 2012
עם עובד - ג'י פי אס / עלמה גניהר
עם עובד - ג'י פי אס / עלמה גניהר
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 61.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

 סיפור ראשון מהספר ג'י-פי-אס.

 "זה ספר מרתק ואמיץ, שנוגע בסיפורי החיים של אלא שאנחנו רואים בדרך כלל כדבוקה אחת. שמראה לנו בלי להתפשר מה קורה ממש כאן, בחצרות האחוריות שלנו."
ענת בר-לב אפרתי , לאשה,
דצמבר 2012.

 "גניהר מצליחה להראות לנו את האנשים מאפריקה בתוך מצוקה אנושית וחברתית נוראה, ומכריחה אותנו בכתיבתה לנסח מענה אנושי וענייני לשאלה של הפליטים שמבקשים מקלט במדינת היהודים שלנו."
אורית פראג, אלף נודדת,
יוני 2012.

 "עלמה גניהר מצליחה לעסוק באופן ישיר ואפקטיבי בתכנים חברתיים עכשוויים."
יוני ליבנה, 7 לילות,
יולי 2012.

 "מדובר בספר שכדאי לקרוא. הספר מצליח להציג את בעיית המסתננים מאפריקה בצורה אנושית, בלי להצתדק או להטיף, ויש לו יכולת להראות את השפעת התופעה על החברה הישראלית."
יפתח אשכנזי, המגזין / מעריב, יוני 2012.

 "עלמה גניהר התנדבה לעזור לפליטים במצוקה, אבל אז גילתה שלא כולם נחמדים. עם צאת קובץ הסיפורים החדש שלה, 'ג'י-פי-אס', המתבסס על חוויותיה, היא מסבירה למה כשמטפלים באנשים כה נואשים, הומור עדיף על רחמים."
מיה סלע, גלריה / הארץ, יוני 2012.