גבריאל גרסיה מארקס

חיים
ג'רלד מרטין

 

גבריאל גרסיה מארקס, מחברם של מאה שנים של בדידות, אהבה בימי כולרה ועוד ספרים אהובים ונודעים, הוא בלא ספק אחד הסופרים הנערצים והנקראים ביותר בשישים השנים האחרונות. הסופר שזכה בפרס נובל לספרות (1982) ובפרסים ועיטורים רבים אחרים הפך את פרשת חייו ואת תולדותיה של מולדתו, קולומביה, לאוצר בלתי נדלה של עלילות פלאיות ומרתקות, הנוגעות לליבותיהם של מיליוני קוראיו בעולם כולו. ג'רלד מרטין השכיל לחשוף את הרקע הסוער, המקסים ולעתים המבדח מאוד של הספרים הקסומים.

הספר מגולל את פרשת חייו של הסופר המהולל מימיו כעיתונאי דל ועני מן הפרובינציה ועד למעמדו כאחד הסופרים הנודעים והעשירים ביותר בתבל
. סיפור העלייה המטאורית חושף את המתחים בחייו של גבריאל גרסיה מארקס בין תהילת עולם לאיכות ספרותית, בין משיכתה של הפוליטיקה למחויבויות הכתיבה, בין העוצמה והכוח הנצמדים לתהילה לרצון לבדידות, להינתקות ולאהבה. תיאור האירועים ההיסטוריים ותהפוכות הפוליטיקה במדינות דרום אמריקה מוסיף ממד של עניין לפרשת החיים הנפתלת.

חמש עשרה שנות עבודה השקיע ג'רלד מרטין בספר, ובהן זכה לברכתו של גרסיה מארקס וראיין מאות עדים, ובכלל זה פידל קסטרו, פיליפה גונסלס, ארבעה נשיאים של קולומביה, הסופרים קרלוס פואנטס ומריו וארגס יוסה, וכן את כל בני משפחתו של הסופר, ובראש ובראשונה את אמו ואשתו, אחיו ואחיותיו. הפרטים שנחשפו לפניו מעשירים מאוד את הכתיבה ומעמיקים את הנאת הקריאה ביצירותיו המופלאות של גרסיה מארקס.

 

ג'רלד מרטין הוא פרופסור ללימודים דרום אמריקה והקאריביים.

קרא עוד  >
76.80    מחיר מקורי לפני הנחה128.00 
40% הנחה על מגוון ענק של ספרים!
  
המלצות

 "גבריאל גרסיה מארקס תהה מדוע מישהו רוצה לכתוב את סיפור חייו, כי "ביוגרפיות פרושן מוות". ואז הבין כי טעה."
ערן אלדר, מעריב,
נובמבר 2012.

  "הסופר שזכה בפרס נובל לספרות (1982) ובפרסים ועיטורים רבים אחרים, הפך את פרשת חייו ואת תולדותיה של מולדתו קולומביה לאוצר בלתי נדלה של עלילות פלאיות ומרתקות, הנוגעות לליבותיהם של מיליוני קוראיו בעולם כולו."
יורם מארק-רייך, אוגוסט 2012.

 ג`רלד מרטין בראיון לצליל אברהם על ספרו "גבריאל גרסיה מארקס - חיים".
7 לילות, אוגוסט 2012.

קרא עוד >