בינינו, הלבנטינים

סיפורי מסעות

מאת:  בני ציפר

"הבנתי פתאום שבארץ השכנה שנולדתי בה ובה אני חי כל חיי, השירים הם כבר לא השירים שלי, ואני בקושי מבין את העברית שלה, ושאחת משתיים: אני מזדקן ועל כן נעשה יותר ויותר זועף, או שארצי, הו ארצי מולדתי, היא זו שהולכת לנו לאיבוד בין האצבעות, ואין דרך אלא לחזור ולקשור את הסנדלים לרגליים ולהתחיל, לאט-לאט, ללכת".
דברים אלא של בני ציפר בעת ביקור בירדן מעידים היטב על יופיו של הספר בינינו, הלבנטינים ועל הגישה המייחדת אותו. זהו ספר על מסעות קרובים, בארצות שכנות ובישראל, שמציבים בפנינו מראה. לא תמיד הבבואה הניבטת אלינו נעימה לנו, אבל ההתבוננות בה מרתקת, חשובה ומאלפת.
בספר בינינו, הלבנטינים, אוסף רשימות המסע של בני ציפר, מובאים רשמי ביקורים תכופים בטורקיה ובמצרים, בירדן ובישראל, ביוון ובפריז. הנסיעות מעוררות שאלות רבות, שעוסקות באופיין הייחודי של הערים שהוא מבקר בהן, באורח חייהם של התושבים, בתרבות, בקולנוע, בספרות ובאופן ש"אנחנו" ו"הם" רואים אלה את אלה. עיקר עיסוקו של הספר ביחסים "בינינו" ו"בינם". האם יש בינינו הלבנטינים קווי דמיון? האם ביקורים הדדיים עוזרים להדגיש את הדמיון או שמא מבליטים דווקא את השוני? ציפר, שאיסטנבול וקהיר הן ערים שהוא מעיד כי הן ביתו השני, פותח בפנינו דלת להבנת קסמן וקסם הלבנט.
"אני מאמין ברעיון של הפתיחות בינינו לארצות הלבנט, וזה המינימום שאני יכול לתרום לשלום במזרח התיכון. מהבחינה הזאת, לא אכפת לי אם הספר לא יצליח מסחרית. העיקר שיהיה קיים".

בני ציפר - סופר ועיתונאי. כותב בעיתון הארץ ועורך מדור "תרבות וספרות" בו. בין ספריו הקודמים : מארש טורקי, ציפר ובני מינו, עלייתו השמיימה של העורך הספרותי.

נושא:
מסעות, עיון - מסעות
סדרה:
עולמות
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
בינינו הלבנטינים
שם מחבר:
בני ציפר
עריכת הסדרה:
משה גלעד
שם הספר בלועזית:
Among Us, Levantines
כותרת משנה בלועזית:
Travel Stories
שם המחבר בלועזית:
Benny Ziffer
התצלום על העטיפה:
ניר כפרי, בית קפה בקהיר
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21487
ISBN:
978-965-13-2279-2
מספר עמודים:
291
שנת הוצאה לאור:
תשע"ב / אפריל 2012
בינינו הלבנטינים / בני ציפר
בינינו הלבנטינים / בני ציפר
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 61.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

 "... וכל מי שיש לו עניין בבני אדם ימצא שותף בסיפורי המסעות הללו."
יואל כהן, המומלצים של לאישה
אוגוסט 2012.

 "שיר אהבה ללבנט - ספר המסעות של בני ציפר מספק חוויה משובחת שעדיפה על כל ספר טיולים סטנדרטי."
עדי רובינשטיין, ספרים / 
ישראל היום, יוני 2012.