בדידות מזהרת

ארקדי וחיים עובדים בבית מלון שהוא גם בבואה של החברה הישראלית כולה – כור מצרף שמהגרים וּותיקים משמשים בו יחדיו, עבדים מותשים המכלכלים בייאושם השקט תפאורת קרטון של יוקרה וכוח.

ארקדי חי עם אמו בבת ים ומנהל מערכת יחסים מהוססת עם אנה. הוא מתמודד עם המציאות הסוגרת עליו באמצעות הפלגות תודעה קדחתניות, ריטואלים של כאב מתובלים בהבזקים של נקמה.

חיים הוא גבר בשנות הארבעים לחייו, שמתגורר בראשון לציון עם אשתו ובתו הקטנה. הוא כבר הגיע בעבר לדרגת מנהל מזון ומשקאות, ועדיין שוגה באמונה שכישוריו יזכו אותו בקידום הנכסף במקום עבודתו הנוכחי. אבל די בתקרית בגן הילדים של בתו לדחוף אותו למעשה קיצוני בקרב המאסף הפרטי שלו נגד הברבריות הצרה עליו מכל עבר. 

עמיחי שלו מוודע אותנו לחווייתם האינטימית של שני גברים שלכודים בחדר המכונות המיוזע של הישראליות, ואין להם בררה אלא לסכן את המעט שנותר להם בניסיון להרים את קולם ולו לרגע מעל לרעש המנועים.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - מקור, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
715
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
בדידות מזהרת
שם מחבר:
עמיחי שלו
עריכה:
עודד וולקשטיין
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
Splendid Isoltion
שם המחבר בלועזית:
Amichai Shalev
על העטיפה:
אימג/בנק / Gettyimages
עיצוב העטיפה:
רעיה קרס
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21796
ISBN:
978-965-13-2532-8
מספר עמודים:
237
שנת הוצאה לאור:
תשע"ו / דצמבר 2015
עם עובד - בדידות מזהרת / עמיחי שלו
עם עובד - בדידות מזהרת / עמיחי שלו
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 58.00 ש"ח
מחיר מבצע: 40.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"הוא מעורר אותנו לחשוב על היבטים אחרים, נחשבים פחות או מינוריים יותר, היבטים חברתיים שהופכים את חיי כולנו, או של מגזר מסוים בתוכנו, לגיהינום ללא מוצא. הוא משתמש בכלי היחיד לשינוי חברתי שיש לסופר, בצורה האמנותית-ספרותית הטובה ביותר.  היֵש מחמאה גדולה מזו לספר ולסופר?"
חבצלת פרבר, שבת / מקור ראשון,
ינואר 2016.