ארמון החלומות של הערבים

אודיסיאה של דור
פואד עג'מי>>

ארמון החלומות של הערבים הוא סיפורן המרתק של קבוצות אינטלקטואלים, שביקשו לעצב חזון חדש וגדוש נעורים ומרץ לתרבות וללאומיות הערבית בעולם המודרני. המפגש בין החזון הלוהט לפוליטיקה הסוערת של המזרח התיכון הוליד עימותים קשים, שקל להבחין בסימניהם בהיסטוריה שח האזור בעשורים האחרונים.

בחיפושיו אחר מניחי היסודות לחלום הגדוּלה, נע פואד עג'מי במרחבי הזמן והמקום. משלהי מלחמת העולם השנייה עד הסכמי השלום עם ישראל, מביירות מוכת מלחמת האזרחים לקאהיר המבקשת להנהיג את העולם הערבי. סיפורם של ההוגים, הסופרים והמשוררים, גברים ונשים, טווי החלום ומעצביו, נפרש בחן כובש לב ומתוך הבנה עמוקה למניעים ולשאיפות. מקטעי הספרות והשירה מעלה עג'מי מסכת של תקוות גדולות ושברונות מאכזבים. סופרים במנוסה, משוררים בגלות ואינטלקטואלים שבורי לב הם גיבוריו של פואד עג'מי.

לקורא בישראל המבקש לחדור ולהעמיק בהבנת עמי האזור ותרבותם, מציע המחבר תיאור ייחודי ולא שגרתי.

ההיסטוריון ברנרד לואיס על ארמון החלומות של הערבים:

"כתיבתו של פואד עג'מי מצטיינת במיזוג ייחודי של ידע, הבנה, כשרון ואומץ-לב. התוצאה היא מדריך מעולה שאין כמותו לדילמות האינטלקטואליות, הרוחניות והמוסריות של העולם הערבי בימינו."

פואד עג'מי הוא שיעי יליד דרום לבנון שעקר לארצות-הברית ונודע בשנים האחרונות כאחד מחשובי המזרחנים בעולם. כתיבתו המרתקת וידיעותיו המעמיקות בתרבות האיסלאם והעולם בכלל מקנות לחיבוריו חשיבות החורגת מן הנושאים שהוא מטפל בהם. עוד מספריו ב"ספרית אפקים": האימאם הנעלם: מוסא אל-צדר והשיעה של לבנון. (1988, 2006).

קרא עוד  >
58.80    מחיר מקורי לפני הנחה84.00 
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)
ספרים נוספים של הסופר/ת