אליהו אלי

אלי אליהו נולד ב־1969 בתל אביב. ספרו הראשון אני ולא מלאך ראה אור ב־2008 בהוצאת הליקון. ספרו השני עיר ובהלות ראה אור ב־2011 בהוצאת עם עובד. איגרת אל הילדים הוא ספרו השלישי. שמונה משירי הספר הולחנו בידי דודו טסה ויצאו באלבום הנושא את אותו השם.

» חתן פרס ראש הממשלה לסופרים ומשוררים לשנת 2014 .  
מנימוקי השופטים: ״יש לאלי אליהו דרך קסומה בשירתו. הוא כותב באיפוק גם את הכאב והצער הגדול ביותר ויודע להתריס ללא סימני קריאה, לתאר את חרדת הקיום במילים רכות, ואת המסובך ביותר לתאר במילים הפשוטות ביותר. דרכו המינורית, שנדמה כי סוף דבר תמיד עומד מאחוריה חיוך של השלמה, של אהבה, מתווה רגעים נפלאים של תיאור הרגעים הקשים והיפים בחיי אדם״.

» חתן פרס דוליצקי לשירה לשנת תשפ"א. 
בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "שירת אלי אליהו מחזירה את האמון בקול השירי שתמיד נדמה כי הוא נעלם ואז הוא שב ומוצא לו אדם לדבר מתוכו, קול שהוא קרוב אך קשה לתפוס אותו: קול ישיר, מלא כנות, פשוט ופקוח. קול שעולה ממצבי חיים פשוטים שבהם נבקע לפתע משהו ונגלה התחום העמוק: אדם יושב עם אמו ובתו ומבחין בדמיון שביניהן; אדם נעצר בצומת רחובות אחרי פרידה מבית ומאישה; אדם מבין שהוא קרוב "באותה המידה אל המוות ואל הלידה" ומבקש את נפשו; אדם חושב על ילד שקם פתאום ויוצא מהכיתה ופונה אליו. זוהי שירה של אנושיות עמוקה, נטולת כוחניות והתחכמות ועשירה בכנות ובישירות הביטוי".


אליהו אלי
ספרים נוספים של הסופר/ת