קרל מרקס

פילוסופיה ומהפכה
שלמה אבינרי>>

קרל מרקס (1883-1818) נחשב אחד מחשובי הפילוסופים וההיסטוריונים הכלכלנים בדורו ובעל ההשפעה הרבה ביותר בעולם המהפכה של העידן המודרני. המשטרים שביקשו לדגול בתורתו של מרקס עברו מן העולם, אך דווקא בימינו - כאשר החברה מתמודדת עם בעיות כלכליות קשות ואי־שוויון הולך ומעמיק בין עניים לעשירים, בין אזורים מוכים לעולם הולך ומתפתח - רבים פונים להגותו, גם אם אינם מקבלים אותה על כל פרטיה. על התרומה הזאת של הספר עמדו גם מבקריו ששיבחו את המחבר על נקודות המבט החדשות שהעלה. עם זאת, אף שהרבו לכתוב על השקפותיו של מרקס, על הרקע היהודי של הביוגרפיה שלו ממעטים לכתוב, ורבים מן הנדרשים לסוגיה מעוותים אותה בדרך כלל.

שלמה אבינרי, בביוגרפיה התמציתית והמעמיקה שלו, מציב את “החיים היהודיים“ של מרקס במעמדם הראוי והמאוזן. הוא משרטט את תחנות חייו ואת פרקי הגותו של מרקס על רקע ההתפתחויות האינטלקטואליות, ההיסטוריות והפוליטיות של זמנו.
__________________________________________________________________________________________

“שלמה אבינרי כתב ביוגרפיה מאירת עיניים ורבת גוונים של קרל מרקס; הוא הקפיד לייחד את מידת שימת הלב הדרושה ולא יותר מכך לסוגיות העולות מרקעו היהודי של מרקס שהעסיקו אותו ומעסיקות אותנו“.
מייקל וולצר

“הספר מציע לנו תיאור קצר אך קריא מאוד של חייו ויצירתו של מרקס, שבעיני אבינרי הוא כלי יעיל ומועיל להבנת נבכי העידן הלא מהפכני שאנו חיים בו“.
Bruce Robbins, The Nation
__________________________________________________________________________________________

שלמה אבינרי, איש האוניברסיטה העברית בירושלים, חתן פרס ישראל, הוא חוקר נודע בתחומי מדע המדינה והיסטוריון של הפילוסופיה הפוליטית. העלה תרומה רבת חשיבות לחקר הגותו של קרל מרקס.

ספריו בספריית אופקים: הרעיון הציוני לגווניו (1980); משה הס בין סוציאליזם לציונות (1991).

קרא עוד  >
92.00    מחיר מקורי לפני הנחה
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)
ספרים נוספים של הסופר/ת