שיבה לריימס

מאת:  דידיֶה אֵריבּוֹן

מסעו האישי של הסוציולוג הצרפתי דידיֶה אֵריבּוֹן, בן למשפחה ענייה ונחשלת שהצליח להתקבל לחוגי האינטלקטואלים בפריז. המחיר ששילם אריבון על התקבלותו היה התנתקות מוחלטת מעברו וממשפחתו. כעת, שלושים שנה לאחר שעזב את ריימס, העיר שגדל בה, הוא שב אליה עקב מות אביו האלים והשנוא. השיבה לעבר מתירה פקעת רגשות עזים וסבוכים: הסלידה מבני משפחתו הבורים, ההומופובים, הטינה אליהם, האשמה על שזנח אותם, חוסר השייכות לחברה הפריזאית המתוחכמת, הבושה על עברו והזרות העצמית. וגם החמלה המאוחרת על הוריו קשי היום.
את מסעו האישי מלווה ניתוח ביקורתי של המיליה החברתי שממנו בא, של המלכוד המעמדי והפוליטי בחברה שוויונית לכאורה ושל תפקידה של הזהות המינית בהיחלצות ממנו. בעידן של זהויות נזילות וניידות חברתית אריבון שב לשאול שאלות לא פתורות: מה מכריע את זהותנו, את בחירותינו האישיות והפוליטיות, את מקומנו בחברה? האם יש לנו השפעה על כך? ואילו צלקות נותרות במי שחצו את הגבולות?

שיבה לריימס הוגדר "אירוע" בעולם הספרות הצרפתית כאשר יצא לאור בשנת 2009. עד אליו עסק בעיקר במחקרים סוציולוגיים, אולם בספרו זה הוא מספר את סיפורו האישי.
הספר תורגם לשפות רבות, עוּבּד להצגות תיאטרון וסלל את הדרך לסופרים צעירים אחרים, ובהם אדואר לואי. זהו ספרו הראשון שיצא לאור בתרגום לעברית.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
779
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
שיבה לריימס
שם מחבר:
דידיה אריבון
עריכה:
טלי קונס
עריכת הסדרה:
משה רון, יובל שמעוני, דבורה הנגבי ומאיה פלדמן
שם הספר בלועזית:
Retour à Reims
שם המחבר בלועזית:
Didier Eribon
מתרגם:
מצרפתית: מיכל בן-נפתלי
התצלום על העטיפה:
Getty Images Israel
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-22028
ISBN:
978-965-13-2784-1
מספר עמודים:
223
שנת הוצאה לאור:
תשע"ט / יולי 2019
משקל:
200g
עם עובד - שיבה לריימס / דידיֶה אֵריבּוֹן
עם עובד - שיבה לריימס / דידיֶה אֵריבּוֹן
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 82.00 ש"ח
מחיר מבצע: 57.40 ש"ח
הוסף לעגלה