רצח בבית נייטינגייל

פ"ד ג'יימס

המתלמדות בבית הספר לאחיות על שם נייטינגייל אינן נרתעות ממראות קשים. הן ערוכות לטיפולים המערערים ביותר, בנסיבות המורכבות ביותר. אך דבר לא הכין אותן למותה של האחות פירס. בהדגמה כיתתית תמימה האחות אוחזת בגרונה, קורסת תחתיה, מתפתלת ומתה.
כל מאמצי ההחייאה נכשלים, תדהמה מכה בתלמידות ובסגל. איש אינו אומר מילה, אך כולם חושבים מחשבה אחת: מישהו מבית הספר הרעיל את האחות פירס בעוד מועד, בכוונה תחילה.

חרדה פושה במסדרונות המוסד; כל אחות יכולה להיות הרוצחת, כל עובד תברואה, כל רופא ומטפל – כולם חשודים.

החקירה מורכבת ביותר, בית החולים צריך להמשיך לעבוד, והסקוטלנד יארד מפקיד את המשימה בידי החוקר הנערץ אדם דלגליש. הוא מתמקם עם אנשיו במקום ומתחיל לגבות עדויות. עד מהרה מתחוור לו שרבות מתושבות המקום אינן תמימות כלל, לכל אחת סוד משלה, מטרה משלה וסיבה לרצות במותה של האחות. הרצח הזה לא יהיה האחרון – עליו לגלות מי הרוצח לפני שיהיה מאוחר.

רצח בבית נייטינגייל הוא יצירת מופת יחידה במינה, מותחן בלשי שעשוי ביד אמן ופסגת היצירה של מחברת המתח פ"ד ג'יימס. היכרותה של המחברת – שהייתה אחות בעברה – עם עולמן הפנימי של הנשים העובדות בבית חולים, הבנתה העמוקה את נפש האדם המסוכסכת ויכולתה לכתוב דמויות מבריקות ומחוכמות שמלהטות בלשונן ומרמות זו את זו עושות את הקריאה בספר תענוג מובחן ומשובח.

קרא עוד  >
98.00    מחיר מקורי לפני הנחה
פסח בעם עובד 🌼 ספר שני ב־70% הנחה
או ספר אחד ב־30% הנחה

*מחיר הספר לאחר ההנחה יוצג בעגלת הקניות

ספרים נוספים של הסופר/ת