עולם בלי עבודה

טכנולוגיה, מיכון וכיצד עלינו להגיב
דניאל סוסקינד

במשאל שנערך בקרב עובדים בארצות הברית ובבריטניה השיבו יותר משלושים אחוזים מהנשאלים כי אין הם משוכנעים שתהיה להם עבודה מכניסה ומפרנסת בעוד שנים לא רבות. הם צופים לנגד עיניהם כיצד רובוטים, טכנולוגיה מתקדמת וחידושי תכנות ומחשוב מסלקים אותם ממשרותיהם, והמשק המודרני המתפתח מתקשה למצוא להם תעסוקה חלופית מכבדת וראויה. דניאל סוסקינד פוסק כי הנשאלים אינם טועים. אכן, אנו צועדים בקצב מהיר ומדאיג לעבר עולם בלי עבודה. למציאות כזו יש השלכות חברתיות ותרבותיות שחורגות מהתחום הכלכלי. הספר מסביר מדוע חידושים מופלגים בטכנולוגיה בעבר, למשל מהפכת התחבורה, לא חוללו תמורות כה מהפכניות כמו העולם החדש שאת ניצניו אנחנו כבר מזהים בימינו.

ראוי לה לכל חברה, קובע המחבר, שתתכונן למצב החדש כדי למנוע אסון שאין לו שיעור. הוא גם יודע להצביע על פתרונות ודרכים למניעת האסון הגדול. העולם צריך להתאים את עצמו לעובדה כי בעתיד הלא רחוק ישתלטו תחליפים לא אנושיים על מקומות העבודה שלנו.

למהדורה השנייה של הספר, המובאת עתה לקוראים עברית, הוסיף המחבר הקדמה חדשה, שכל כולה דיון מעמיק ופוקח עיניים על השפעות מגפת קורונה העולמית על שוק העבודה. המגפה, הוא מסכם בנימת אזהרה, הוכיחה עד כמה תצפיותיו על עולם העבודה בספר המקור היו נכונות ומאיימות.

דניאל סוסקינד הוא פרופסור לכלכלה בקולג' בליול אוקספורד. ספרו The Future of the Profession, אשר אותו כתב עם אביו, המשפטן ריצ'רד סוסקינד, היה רב־מכר וזכה לביקורות נלהבות.

קרא עוד  >
68.60    מחיר מקורי לפני הנחה98.00