לפנים מן הווילון

שמונה קריאות בעגנון
חיים באר>>

בלפנים מן הווילון, שהוא תוצר של שנות מחקר ארוכות, נבחנות כמה מיצירותיו המורכבות ביותר של ש"י עגנון, ובהן "תמול שלשום", "עד הנה", "סיפור פשוט", "בחנותו של מר לובלין" ו"הרופא וגרושתו". במרכזו של כל אחד מן הדיונים בספר חיים באר מעמיד חידה פרשנית שהמחקר התקשה עד כה בפתרונה, ובעזרת כלי פרשנות ומחקר מגוונים שעומדים לרשותו, וגם בסיועה של עבודה ארכיונית קפדנית ומדוקדקת, הוא מציע להן פתרון מקורי וחדשני.

בד בבד עם כתיבתו הספרותית הענפה של באר, ובכללה הרומנים הנודעים נוצות, עת הזמיר, חבלים וצל ידו, הוא ביסס את מעמדו כאחד מחשובי חוקרי יצירתו של ש"י עגנון. דומה שכיום הוא אחד המעטים המסוגלים לשחזר לפני ולפנים את עולמו הרוחני, התרבותי והאינטלקטואלי של גדול הסופרים העברים, בזכות כפל הפרספקטיבות שלו־עצמו: הן כסופר מוערך שעוטר בשלל פרסים ספרותיים, ובהם פרס ביאליק, פרס ברנר ופרס עגנון, הן כתלמיד חכם שבקי בספרות היהודית והעברית לדורותיה ומכיר היכרות מעמיקה כל אשר נכתב על היצירות שהוא חוקר. כפל תכונות זה מאפשר לו לתרגם את למדנותו הרבה לכלל כתיבה סוחפת השואבת את הקוראים אל נבכיה של היצירה שהוא עוסק בה.

לפנים מן הווילון הוא לא רק תוספת בולטת למדף הענֵף של ספרות המחקר על יצירתו של ש"י עגנון אלא בראש ובראשונה ספר פורץ דרך וכובש לב.

קרא עוד  >
68.60    מחיר מקורי לפני הנחה98.00 
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)

ספרים נוספים של הסופר/ת