להתראות עכו

מאת:  עלא חליחל

עכו. אביב 1799.

לאחר מסעו המוצלח למצרים ולאחר כיבוש אל־עריש, יפו וחיפה, הטיל הגנרל נפולאון בונפרטה מצור על העיר עכו. בראש מגיני העיר עמד המושל העות'מאני אחמד פאשה אל־ג'זאר, מנהיג חזק ורב־ניסיון, שנעזר בכוח ימי בריטי בפיקוד האדמירל סמית' ובעצותיו של קצין הנדסה צרפתי מלוכני בשם דה פֵליפּוֹ.

 

ברומן שרקח עלא חליחל סביב דרמה היסטורית זו אין הוא מסתפק בתיאור מהלכי הלחימה. הוא מציג תמונה מפורטת ועזת מבע של ההתנהלות בחצרו של שליט העיר, ועושה זאת בלי לחסוך מאיתנו את גילויי אכזריותו וחשדנותו המטורפת. אל־ג'זאר של חליחל מתמודד עם נפולאון לא רק כמצביא, כאויב וכנציג של השקפת עולם זרה אלא גם כאדם, ואף כמאהב, לאחר שמכתבי אהבה של יריבו נופלים לידיו ומביאים אותו להרהר בחייו שלו. וכך משרטט חליחל את חיי העיר הנצורה ונכנס אל חדרי חדריה: אל לבטיו של היועץ היהודי חיים פרחי, אל אימיה של מגפת הדבר, אל אויבי השליט שנידונו למוות נורא על הח'אזוק, אל גורלה של ספינת הזונות ששלחה הרפובליקה לשעשע את חייליה.

 

הספר הזה מבקש לקחת אתכם על כנפיו אל עכו, אל נקודה על פני כדור הארץ בשלהי המאה ה־18, אבל לא רק אל מה שקרה ואל מה שידוע, אלא גם אל מעבר לאופק, אל מעבר למה שנכתב, אל המרחב המבטיח שבין האמת שבספרים ובין זו שבלב.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
748
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
להתראות עכו
שם מחבר:
עלא חליחל
עריכה:
עריכת המקור הערבי: אנטואן שלחת
עריכת הסדרה:
משה רון, יובל שמעוני, דבורה נגבי, טלי קונס ומאיה פלדמן
שם הספר בלועזית:
أورفوار عكا
שם המחבר בלועזית:
علاء حليحل
מתרגם:
מערבית: יוני מנדל
האיור על העטיפה:
יוסי למל
עיצוב העטיפה:
יוסי למל
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21906
ISBN:
978-965-13-2697-4
מספר עמודים:
298
שנת הוצאה לאור:
תשע"ח / מרץ 2018
עם עובד - להתראות עכו / עלא חליחל
עם עובד - להתראות עכו / עלא חליחל
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 44.00 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"ייחודו של הספר הוא במרחק המציאותי שהוא יוצר, וביכולת שלו לסחוף את הקורא למציאות הזו ולשייך אותו אליה. לאחר קריאה של כמה עמודים, העולם שחליחל בורא נראה אפשרי, ואפילו קרוב מאוד."

יוסי בן־הרוש / מקור ראשון,

יולי 2018.