יוצר ההדים

מאת:  ריצ'רד פאוארס

בליל חורף קר בכביש צדדי בנברסקה מתהפך מארק שלוטר בן ה-27 עם הטנדר המאובזר שלו וסופג פגיעת ראש קשה. אחותו קאריו עוצרת את כל מהלך החיים החדשים שביקשה לבנות לעצמה במקום אחר ושבה בדחיפות לעיירת הולדתם.
אולם כאשר מקיץ מארק מן התרדמת שהיה שרוי בההוא משוכנע שהאישה שנראית כמו אחותו ומתנהגת כמוה למעשה אינה אלא מתחזה. אט-אט הוא טווה ומשכלל תמונת עולם שלמה שלפיה הוא מוקף מתחזים ושכפולים - ובלבד שלא ייאלץ לזהות את קרין כאחותו. מסתבר שמארק לקה בתסמונת נדירה אך מוכרת, תסמונת קַפְּגְרָה.
בייאושה פונה האחות אל דוקטור ג'רלד ובר, חוקר מוח שהתפרסם בזכות המקרים המוזרים והנוגעים ללב של פגיעות מוח ותוצאותיהן שתיאר בכישרון בספריו המצליחים. ובר כבר יודע שהאני והתודעה הם מבנים שבריריים שנבנים על יסוד חלקים שונים במוח ויחסי הגומלין שביניהם. אבל הוא אינו מוכן כלל לתהליך המערער שהוא עצמו עתיד לעבור בעקבות המגע עם המקרה המסקרן והדמויות המקיפות אותו.
קו עלילה משני לכאורה עוקב אחר המאבק להצלת אתר הנחיתה של העגורים על נהר פלאט במסע נדודיהם השנתי, אחד ממראות הטבע המרהיבים בעולם כולו. ועל רקע זה ממשיך מארק הפגוע לתהות על נסיבות התהפכותו התמוהה ועל פשר הפתק המסתורי שמצא ליד מיטתו בבית החולים.
ברומן גדול ושאפתתני זה (שזכה בפרס הספר הלאומי בארצות הברית 2006) בוחן המחבר את מקומו של המוח האנושי בסולם האבולוציה ומציב בפנינו במלוא החריפות את השאלה מה אנו מעוללים לבית הגידול האחד והיחיד המשותף לנו ולשותפינו לעולם החי, שמשהו ממוחותיהם ממשיך לחיות בתוך מוחותינו.

»  "הסופר הלא ידוע המהולל ביותר באמריקה" 
רות אלמוג, הארץ, נובמבר 2006.

נושא:
סדרות-ספריה לעם, סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
649
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
יוצר ההדים
שם מחבר:
ריצרד פאוארס
עריכת הסדרה:
משה רון, תרזה בירון-פריד ויובל שמעוני
שם הספר בלועזית:
The Echo Maker
שם המחבר בלועזית:
Richard Powers
מתרגם:
מאנגלית: אמיר צוקרמן
האיור על העטיפה:
יהודה דרי
עיצוב העטיפה:
יהודה דרי
עיצוב הסדרה:
יהודה דרי
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21414
ISBN:
978-965-13-2333-1
מספר עמודים:
514
שנת הוצאה לאור:
תשע"ג / נובמבר 2012
יוצר ההדים / ריצרד פאוארס
יוצר ההדים / ריצרד פאוארס
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 98.00 ש"ח
מחיר מבצע: 68.60 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות


 "הדי היצירה הזאת שזכתה בפרס הלאומי האמריקאי היוקרתי ביותר לרומן, יוסיפו להשמיע את קולם זמן רב לאחר שתניחו אותה חזרה על המדף."
ד"ר גבריאל בוקובזה, הארץ,
מרץ 2013.

 "פאוארס מציב לפני קוראיו אתגר אינטלקטואלי, שההתמודדות עמו לא פשוטה, אבל יש בה כדי להסב הנאה רבה... "יוצר ההדים" הוא ספר יוצא דופן, חכם, עשיר, מורכב, רצוף פסקאות אקסטטיות, מפחיד ואפוקליפטי."
רות אלמוג, הארץ,
ינואר 2013.

 "האיש שחשב שאחותו היא כפיל - שאלת הזהות מלווה את "יוצר ההדים" של ריצ'רד פאוארס מתחילתו, חא רק כתעלומה פסיכיאטרית, אלא כתעלומה ספרותית."
מוטי פוגל, כל העיר,
ינואר 2013.


 "סיפורו של שלוטר מהדהד אל תופעות טבע קדומות ואל מעגלי החיים של כל הסובבים אותו, והצליח לעגת בי בצורה נדירה: מדובר בספר מבריק של סופר מבריק... קריאת חובה!"
איריס אברמוביץ, פנאי פלוס,
ינואר 2013.

 "פאוארס, אחד הסופרים הייחודיים הפועלים כיום באמריקה, מנסה ללמד את קוראיו לחיות עם היותם זרים לעצמם ולאנשים סביבם."
מתי שמואלוף, ישראל היום,
ינואר 2013.

 "זה ספר מרשים שמכבד את קוראיו וגורם להם להתחבר, אחרי כל ההוקוס פוקוס המדעי, לתופעה האנושית מכולן - היכולת להרגיש."
רונן טל, סופהשבוע,
ינואר 2013.

 "היופי בסיפור הוא דינמיקת כדור השלג: כשאדם מאבד את האחיזה במציאות, הסביבה שלו מצטרפת במהרה, ואכן כל אחת מהדמויות בספר מוצאת את עצמה ביקום חלופי."
לי פלר, Time Out,
דצמבר 2012.

 "סוף כל סוף תורגם ריצ'רד פאוארס, מחשובי הסופרים האמריקאים היום, לעברית. ברומן 'יוצר ההדים' הוא מתגלה כמחבר הירואי."
אריק גלסנר, 7 לילות,
דצמבר 2012.