השמידו את כל הפראים

מאת:  סוון לינדקוויסט

מסע בדרכי אפריקה האפלות בעקבותיהם המחליאים של נתיבי העבדות והדיכוי הסעיר את דמו של הסופר והעיתונאי השוודי סוון לינדקוויסט. הוא לקח את ספרו הקלאסי של ג'וזף קונרד לב האפלה, שהרעיד במאה ה־19 את קהל קוראיו באירופה כשחשף את אכזריותו של שלטון הלבנים באפריקה השחורה, ויצא למסעו. הוא קיווה להגיע לאפריקה חדשה, שּפֵרות הרוע סולקו ממנה, אך בזעמו גילה כי שורשי הגזענות הרצחנית, תאוות הבצע שאינה יודעת גבולות והתפיסות והרעיונות שעמדו ביסוד רצח העם של השחורים באפריקה, כפי שתיארם קונרד, הותירו את רישומם ביבשת גם לאחר מאה שנים.

לינדקוויסט מפליא לארוג חיבורים נפלאים בין זמנים שונים ובין נסיבות שונות. האימפריאליזם הקולוניאלי של מדינות אירופה במאה ה־19 הוריש את תרבות הרשע הרצחנית לדיקטטורים של המאה העשרים. מגלי ארצות, מיסיונרים ופוליטיקאים נטעו בשלהי המאה ה־18 את שורשי רצח העם.

הספר נקרא כעלילה מרתקת ומסעירה, והקוראים נפעמים מעצמתה של השנאה והדרת האחר. בספר מובאים איורים מרשימים בני התקופה, המאירים באור בוהק את מהות המפגש בין השחורים של אפריקה ל"אדונים" מאירופה.

 

סוון לינדקוויסט, דוקטור לספרות והיסטוריה מאוניברסיטת שטוקהולם, כתב יותר משלושים ספרים.

נושא:
מדעי החברה
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
309
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
השמידו את כל הפראים
שם מחבר:
סוון לינדקוויסט
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
Utrota varenda jävel
שם המחבר בלועזית:
Sven Lindqvist
מתרגם:
משוודית: דנה כספי
על העטיפה:
"האם אינני אדם ואח?" איור שהטביע ג'ושיה וודג'ווד, מייסדו ומפעילו של מפעל כלי החרס הענקי וגדול המוניטין, על מדליון שיצר במפעלו (1879).
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21728
ISBN:
978-965-13-2631-8
מספר עמודים:
196
שנת הוצאה לאור:
תשע"ז / יולי 2017
עם עובד - השמידו את כל הפראים / סוון לינדקוויסט
עם עובד - השמידו את כל הפראים / סוון לינדקוויסט
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 84.00 ש"ח
מחיר מבצע: 58.80 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"באופן מאוד אמיץ ובוטה המחבר השוודי, סוון, אומר לנו בפנים את האמת המרה: אנחנו כמי שחושבים את עצמנו כעליונים מבחינה תרבותית, מבחינה פוליטית, טכנולוגית, אנחנו בעצם אשמים באלימות הגואה ברחבי העולם משום שמתוך תחושת העליונות וההישגים הטכנולוגיים שלנו הרשינו לעצמנו לפגוע בכל מי ששונה מאיתנו כחלק מתוך אידאולוגיה מסודרת וברורה בלי רגשות אשם."

יולי 2017.