הקיץ של אביה

ילדה שנולדה פעמיים
גילה אלמגור־אגמון>>

במהדורה חגיגית זו מאוגדים יחד לראשונה שני הספרים

הקיץ של אָבִיהָ ועץ הדומים תפוס

וזוכים לאיורים חדשים ומלאים רגש.

מעטים הספרים שנצרבו בלב הישראלי כמו הקיץ של אָבִיהָ. הילדה גלוחת הראש נהייתה סמל לדמותם של ילדים רבים שהוריהם התקשו לגדלם במציאות הקשה שלאחר הקמת המדינה ובצל אימת השואה, ילדים שהיו דור ראשון בארץ חדשה.

אחרי תקופה בפנימייה הילדה אביה עוברת לגור עם אימהּ בצריף קטן. החיים לצידה של האם הרדופה אינם קלים, וילדי השכונה אינם מקבלים אותה לחבורתם. אביה מחפשת נחמה בצלילים הבוקעים משיעור הבלט בבית השכן ובמחשבות על אבא שלה, שעליו אינה יודעת דבר. אך מדוע נדמה לה שיש קשר בינו ובין השכן החדש?

בעץ הדומים תפוס מופיעה לפנינו שוב הילדה אביה והיא כבר נערה צעירה, מוקפת חברים ונכונה לקחת את גורלה בידיה.

"בכפר הנוער נולדתי מחדש", מספרת המחברת, השחקנית הידועה גילה אלמגור־אגמון, אשר כתבה את הספרים על בסיס סיפור חייה.  גילה אלמגור־אגמון היא זוכת פרס ישראל, שחקנית, במאית ותסריטאית.

_____________________________

"אלו לא סיפורים קלים, אבל "הקיץ של אביה" כמו גם "עץ הדומים תפוס" הם סיפורי התבגרות אותנטיים וישירים ומשניהם עולה זעקת ההתמודדויות של ילדה חזקה בעל כורחה. הרעיון לחבר את שני הספרים למהדורה משותפת מצויין והקריאה בהם מהנה ומתגמלת. הסמלים ששילבה המחברת אינם מוכמנים וקלות פיענוחם מאפשרת תרגול בקריאה ספרותית עבור קוראים צעירים." דוד רפ, הארץ | ספרים. אוגוסט 2022

קרא עוד  >
58.80    מחיר מקורי לפני הנחה84.00 
30% הנחה ללקוחות האתר בלבד :)

ספרים נוספים של הסופר/ת