הדנובה

מסע במעלה הנהר מהים אל היער השחור

מאת:  ניק ת'ורפ

נהר הדנובה המופלא חוצה את אירופה. הוא עובר בעשר מדינות – רומניה, אוקראינה, מולדובה, בולגריה, סרביה, קרואטיה, הונגריה, סלובקיה, אוסטרייה וגרמניה. ניק ת׳ורפ מחקה את מסעם של הדגים במעלה הנהר ונוסע במשך שנה תמימה כנגד הזרם לאורך הדנובה. בספרו המעמיק והמרתק הוא מביא תמונה של אירופה שונה. הדנובה שת׳ורפ מציג היא יבשת שאיננו מכירים. הוא בוחן את הנוף, את הקוויאר ואת המורשת של אמנים מקומיים כברנקוזי ואליאס קנטי. הוא מתאר את הכפרים, האוכל והמוזיקה. הוא הולך, רוכב על אופניים, נוסע במכונית, שוחה ושט בספינות הנהר, ובעיקר הוא משוחח עם האנשים החיים על גדות הדנובה. ספר המסע שכתב ת׳ורפ משעשע ומחכים. יש בו חוכמת חיים, הומור אנגלי וראייה מפוכחת של אדם שחי בשני קצות היבשת ומכיר אותה היטב.

 

לפני צאתו של ת׳ורפ למסע הוא כתב: ״בכוונתי להיות נוסע מהמערב המגלה מחדש את המזרח, ובה בעת נוסע מהמזרח, המגלה את המערב״. לימים הוסיף: ״חשבתי שאני מכיר את הנהר, פחות או יותר, לפני צאתי לדרך, אך לא אחת נדהמתי, הוקסמתי, ורק פה ושם התאכזבתי. בספר יש יותר ארכאולוגיה משציפיתי, יותר שרידים של רומאים וקודמיהם, יותר מזון ויין, ואפילו יותר דמויות נהדרות משהעזתי לקוות. אלה הסיפורים של אנשי הדנובה ושל הנהר הכהה החולמני שלהם״.

 

הדנובה מאפשר לנו להשוות בין המזרח למערב. הוא מעניק תמונת מצב מדויקת של העוינות ההיסטורית של העמים החיים לאורכו של הנהר. לקראת סיומו של המסע כתב ת׳ורפ: ״הדנובה מציע נחמה ומטיף לסבלנות. ובארצות הרחוקות מחוף הים, הנהר מזכיר לאנשים את כוחו של הטבע״.

 

ניק ת׳ורפ נולד באנגלייה ב־1960. מאז 1986 הוא חי בבודפשט בירת הונגריה ומשמש כתב רשתות שידור ועיתונים אנגליים במזרח אירופה. 

נושא:
מסעות, עיון - מסעות
סדרה:
עולמות
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
הדנובה
כותרת משנה:
מסע במעלה הנהר מהים אל היער השחור
שם מחבר:
ניק ת'ורף
עריכת הסדרה:
משה גלעד
שם הספר בלועזית:
The Danube
כותרת משנה בלועזית:
A Journey Upriver from the Black Sea To the Black Forest
שם המחבר בלועזית:
Nick Thorpe
מתרגם:
מאנגלית: אורי שגיא
האיור על העטיפה:
Robin Chevalie
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21800
ISBN:
978-965-13-2678-3
מספר עמודים:
307
שנת הוצאה לאור:
תשע"ח / פברואר 2018
עם עובד - הדנובה / ניק ת'ורפ
עם עובד - הדנובה / ניק ת'ורפ
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 47.00 ש"ח
הוסף לעגלה

המלצות

"הדנובה מעולם לא היתה הפרימדונה של נהרות העולם, אבל ספר המסע של ניק ת'ורפ מחלץ אותה מתדמיתה האפרורית ומספק תובנות על הקוסמופוליטיות האירופית, שתמיד היתה נוכחת על גדותיה."

אריאל בולשטיין, ישראל היום,

מרץ 2018.