הרציחות ברחוב מורְג

ב-1841 פורסם לראשונה הרציחות מרחוב מורג ואתו נולד הסיפור הבלשי. אדגר אלן פו, גאון פרוזה, סופר חודר נפש ותודעה, הוליד את הבלש אוגוסט דופאן והמציא ז'אנר ספרותי חדש. דופאן איננו חוקר משטרה המתרוצץ בין זירות הפשע אלא אינטלקטואל מבריק ומקורי המאמין באינטואיציה ובכוח המחשבה. שלושת הסיפורים המרכזיים בקובץ הזה מציבים בפני דופאן אתגרים קשים: גופותיהן של אם ובת נמצאות בחדר נעול; מכתב בעל חשיבות עצומה לעתידה של צרפת נגנב על-ידי אישיות פוליטית בכירה; צעירה יפת מראה נעלמת לפתע וגופתה שטה על הנהר.

 לא בכדי טבע פו את חותמו על דורות של משוררים וסופרים: הברק מעורר ההשתאות, צלילות המחשבה והאומץ להישיר מבט אל המציאות של זמנו עושים את פו ליחיד ומיוחד ואין דומה לו. התעלומות שבהן הוא עוסק גדולות יותר מאשר הפרשיות עצמן. פו הוא לא רק מגדולי הסופרים במאות האחרונות אלא גם מגדולי החוקרים של נפש האדם והחברה האנושית. גם היום, למעלה מ-150 שנה לאחר שפורסם הסיפור הראשון, לא נגרע דבר מעוצמתו של פו. קריאה בסיפוריו היא מסע מענג, מבהיל ומתעתע בנבכי נפש האדם.

סדרת הקלאסיקונים גאה להציג את שלושת סיפורי הבלש הראשונים בהיסטוריה הנקראים כרומן אחד. אליהם נוספו הסיפור "איש ההמון", ואחרית דבר מקיפה מאת שמעון אדף.

הוועדה המייעצת: משה רון, תרזה בירון-פריד, שמעון אדף, אלעזר שטרום.

 
הערההספר יצא לאור בשיתוף עם אמנות לעם

סדרה:
הקלאסיקונים
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
הרציחות ברחוב מורְג
שם מחבר:
אדגר אלן פו
עריכת הסדרה:
ניר ברעם
שם הספר בלועזית:
The Murders in the Rue Morgue and other Stories
שם המחבר בלועזית:
Edgar Allan Poe
מתרגם:
שירלי אגוזי
על העטיפה:
Tragedy, 1897 | Gustav Klimt (ויז'ואל)
עיצוב הסדרה:
אפרת ניר
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21099
מספר עמודים:
172
שנת הוצאה לאור:
תשס"ח / 2008
עם עובד - הרציחות ברחוב מורְג / אדגר אלן פו
עם עובד - הרציחות ברחוב מורְג / אדגר אלן פו
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 74.00 ש"ח
מחיר מבצע: 51.80 ש"ח
הוסף לעגלה