אלוהים נכה מאה אחוז

במסע חיפושיו אחר זהותו נקרע סמי בין הצורך לשמור את קשריו עם בנו ועם גרושתו שנשארו בקיבוץ לבין התלות הנפשית שפיתח בבן-זוגו לחיים זה שלושים שנה, אליוט הכריזמטי וההרסני. אל מסגרת הזוגיות המתפוררת שלהם פולש בדמות "מברק מזמר" צעיר ססגוני מלא חן, חיימון שמו, המביא עמו בשורה חידתית של התחדשות. נוכחותו המתמשכת תביא את יחסי השניים לידי משבר. 

סמי יוצא אל מבוך הלילה התל-אביבי, שם הוא מתמודד עם תשוקותיו ועכבותיו. פגישתו עם העולם המסויט והגרוטסקי של טיפוסי הלילה תקרב אותו אל עצמו ותביא אותו לקבל את עצמו כפי שהוא: "אם אנסה לעקור את התכונות האמיתיות האלה אהפוך לבעל מום. כל סטייה, כל זווית, כל עיקול רק מוסיפים לי חן. כל חטא שחטאתי עושה אותי מוטציה יפה יותר."
חיפושו של סמי אחר זהותו מוליך אותו לעימות מסוכן עם ריבוי התפקידים והזיקות שלו - כאב, כבן, כבעל, כבן-זוג, כמאהב, כאמן - ובסופו הוא מתוודע אל יכולתו לאחד את הזהויות הללו לאחדות אחת, אמנם שבורה ופגומה, אך גם שלמה ומנחמת.

מוטי אברבוך האלוהים הזה נתן כשרון מדהים לספר סיפור. הספר מלא בתובנות מרתקות וכמעט מכל עמוד בו אפשר לשלוף ציטוט מעניין, נקודת מבט שווה ורעיון מהסוג שאי אפשר שלא להפוך בו."

אוהד גנזי, "טיים אאוט"

"מלבד העלילה הסוחפת, הכתיבה הבהירה, חוכמת החיים העצובה-שמחה והדמויות הצבעוניות שאותן מיטיב המחבר, הידוע כאיש תיאטרון, לתאר, נדמה היה לי כי יש בספר מסר חדשני בעניין הבניית המיגדר והזהות."

עמיה ליבליך, המוסף לשבת, "ידיעות אחרונות"

נושא:
סיפורת - מקור, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
510
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
אלוהים נכה מאה אחוז
שם מחבר:
מוטי אברבוך
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
God Is One Hundred Per Cent Disabled
שם המחבר בלועזית:
Motti Awerbuch
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20668
מספר עמודים:
305
שנת הוצאה לאור:
תשס"ג/2003
עם עובד - אלוהים נכה מאה אחוז / מוטי אברבוך
עם עובד - אלוהים נכה מאה אחוז / מוטי אברבוך
מחיר: 29.00 ש"ח
הוסף לעגלה