הסכנות שבהתנהגות נלוזה

ועוד שני סיפורים

מאת:  אונורה דה בלזק

"אילו מראות מזוויעים היו נחשפים אילו אפשר היה לצייר את המתרחש במוחם של אלה הסמוכים על מיטות המוות! ותמיד הממון הוא המניע לסכסוכים המתהווים, לתוכניות המתרקמות, לתככים המתבשלים."

גבר הולל נקרא אל מיטת אביו הגוסס: האם ייתן לו את שיקוי חיי הנצח? ברבעים המפוארים ביותר של פריס משוטט לו מלווה בריבית ולוכד ברשתו ברונים ורוזנים ואת היפות שבנשות העיר להילולה של בגידות, ניאופים ותאוות-בצע. בספרד הכבושה חיילי נפוליאון מציעים לנער צעיר וגאה ברירה שאין אכזרית ממנה: לערוף את ראשי הוריו ואחיותיו כדי להישאר בחיים.

אונורה דה בלזק, גדולי סופרי צרפת, כתב כמאה רומנים, נובלות וסיפורים שהם הסריקה הממוחשבת, העמוקה והמדויקת ביותר שעשה אי-פעם סופר לחברה הצרפתית ולטבע האדם. בלזק עצמו העיד שהחברה הצרפתית היא הגיבורה הגדולה של יצירתו. ובחברה הצרפתית של בלזק רוחש מאבק אין-סופי על כסף, כבוד ותהילה. אין בה חלקת גן-עדן ששם התמימות יכולה לזכות לעדנה, אלא היצרים, התאווה והבוגדנות משתוללים בכל מקום ומנווטים בעורמה אפילו את הקשרים האינטימיים ביותר.

האם יש מוצא מעולם שכזה?

לבלזק המתעתע, רב-הסתירות, תשובה ברורה: האהבה היא מצב חובק-כול והיא שמעניקה משמעות לכאוס הסבוך נטול הפתרון של היקוּם האנושי.

סדרת הקלאסיקונים גאה להציג נובלה אחת ושניים מסיפוריו המופלאים והמפעימים של בלזק. הסכנות שבהתנהגות נלוזה מאפשר לקורא לנתר לאחור במכונת הזמן והמקום ולהבין את תמצית מהותה של החוויה האנושית, או, ליתר דיוק, של אותו קרנבל אנושי רב פנים וסתירות שבלזק עצמו כינה "הקומדיה האנושית".

הערה:
הספר ראה אור בשיתוף עם הוצאת נהר ספרים ובסיוע שגרירות צרפת בישראל – המכון הצרפתי בתל אביב, במסגרת הפרויקט "אליעזר בן יהודה".
סדרה:
הקלאסיקונים
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
הסכנות שבהתנהגות נלוזה
שם מחבר:
אונורה דה בלזק
עריכה:
ראובן מירן
עריכת הסדרה:
ניר ברעם
שם הספר בלועזית:
Les dangers de l'inconduite
שם המחבר בלועזית:
Honore de Balzac
מתרגם:
מירי ליטבק
על העטיפה:
La Belle Liseuse (הקוראת היפה)
עיצוב העטיפה:
אפרת ניר
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21224
מספר עמודים:
139
שנת הוצאה לאור:
תשס"ט / ינואר 2009
עם עובד - הסכנות שבהתנהגות נלוזה
עם עובד - הסכנות שבהתנהגות נלוזה
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 69.00 ש"ח
מחיר מבצע: 48.30 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - סזאר בירוטו / אונורה דה בלזק