עידן הקיצוניות

המאה העשרים הקצרה 1991-1914

מזיגה של ידע מופלג, אופקים רחבים ובחינה אישית ונוקבת מאפיינת את נסיונו המרתק של אריק הובסבאום לתאר ולהבין את מה שהוא מכנה "המאה העשרים הקצרה", שאת ראשיתה הוא קובע ב-1914 ואת סופה - עם קריסת הקומוניזם, ואשר היתה הקשה והאכזרית ביותר בתולדות האנושות.

"המאה העשרים הקצרה" היא מבחינות רבות גם פרשת חייו של המחבר, וכשהוא מגולל את תולדותיה, עולים מדפי הספר הדי ההתמודדות האדירה - שלו ושל בני דורו - עם האידיאולוגיות הגדולות, שהוליכו המונים אל שדות הקרב.

מלחמות "חמות" ו"קרות", התפתחות טכנולוגית מהפכנית ומשנה סדרי עולם, תפיסות חדשות על טבע האדם והיקום, פריצות דרך כבדות בשדה האמנות והתרבות - כל אלה מתוארים ונחשפים במלוא השפעתם. אריק הובסבאום אינו נדרש לגילויים היסטוריים חדשים כדי להציע לנו נקודת התבוננות חדשה על המאה, שאת סיומה אנחנו מציינים בימים אלה.

כבן המאה הוא מתאר בבהירות נוקבת את מערכת האשליות - בחלקן האמין אף הוא בלהט שאין שני לו - אשר קיטבה את הדעות והוליכה לאסונות הגדולים והאכזריים בתולדות האנושות. עתה, על סיפה של המאה החדשה, מאתר אריק הובסבאום את מוקדי הסיכון ונקודות התקווה שיאפיינו את החייל בעולם של המאה העשרים ואחת.

עידן הקיצוניות אינו רק כרוניקה של המאה העשרים, אלא ניסיון נועז ומעורר מחשבה לבדיקה מחודשת, אחרת ומהפכנית, של העולם בן-זמננו.

נושא:
היסטוריה
סדרה:
אפקים
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
עידן הקיצוניות
שם מחבר:
אריק הובסבאום
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
Age of Extremes
כותרת משנה בלועזית:
The Short Twentieth Century 1914-1991
שם המחבר בלועזית:
Eric Hobsbaum
מתרגם:
כרמית גיא, תירגמה מאנגלית
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20397
מספר עמודים:
559
שנת הוצאה לאור:
תש"ס/1999
עם עובד - עידן הקיצוניות / אריק הובסבאום
עם עובד - עידן הקיצוניות / אריק הובסבאום
שבוע הספר 2019 ✿
50% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
חסר