מאיר יערי

ביוגרפיה קיבוצית: חמישים השנים הראשונות 1947-1897

יותר מחמישים שנה היה מאיר יערי (1987-1897) מנהיג השומר הצעיר על שלוש מסגרותיו – תנועת הנוער, הקיבוץ הארצי ומפ"ם. אביבה חלמיש מבקשת לפצח את חידת מנהיגותו: כיצד הוא עלה למעמד המנהיג של השומר הצעיר, איך נותר במעמד זה זמן כה רב, ומה פשר השותפות היוצאת דופן שבינו לבין יעקב חזן, עמיתו ל"הנהגה ההיסטורית". זהו סיפורו של מאיר יערי המנהיג והאדם, וכן תולדותיו של הציבור שבראשו עמד.

הביוגרפיה מציגה את הצמתים שבהם קיבל יערי החלטות מכריעות בחייו האישיים והציבוריים, מציעה נרטיב עובדתי ופרשני משלים, ולעיתים אף חלופי, של תולדות השומר הצעיר ודנה בדילמות מרכזיות בתולדות העם היהודי במאה העשרים, ובכללן המתח שבין הציונות לסוציאליזם, שאלת היחס לברית המועצות, השאלה הערבית, קליטת עלייה והקשר הסימביוטי והמיוסר בין הגולה לבין היישוב ברמת הפרט והכלל, האידיאולוגיה והמציאות.

מאיר יערי, ביוגרפיה קיבוצית: חמישים השנים הראשונות 1947-1897 מגולל את סיפורם של יערי ושל תנועתו מראשית המאה העשרים בגליציה עד ערב הקמתה של מדינת ישראל.

חלקה השני של הביוגרפיה: מאיר יערי: האדמו"ר ממרחביה - שנות המדינה (עם עובד 2013)

פרופ' אביבה חלמיש , חוקרת תולדות עם ישראל וארץ-ישראל במאה העשרים, היא ראש תחום היסטוריה של העת החדשה באוניברסיטה הפתוחה. על ספרה במירוץ כפול נגד הזמן: מדיניות העלייה הציונית בשנות השלושים (יד בן-צבי, 2006) זכתה בפרס יונתן שפירא של האגודה הבינלאומית ללימודי ישראל ובפרס הכט לחקר תולדות הציונות, היישוב ומדינת ישראל מטעם מוסד הרצל באוניברסיטת חיפה.

נושא:
ביוגרפיה וזיכרונות, עיון - תולדות ישראל
סדרה:
אפקים
מספר סידורי:
277
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
מאיר יערי
שם מחבר:
אביבה חלמיש
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
Meir Yaari
כותרת משנה בלועזית:
A collective Biography
שם המחבר בלועזית:
Aviva Halamish
על העטיפה:
מאיר יערי משוחח עם חברי הגדודים "משמר העמק" ו"השדה" מן התנועה הארץ-ישראלית של השומר הצעיר, 1939. באדיבות ארכיון השומר הצעיר, גבעת חביבה.
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21301
מספר עמודים:
408
שנת הוצאה לאור:
תש"ע / נובמבר 2009
עם עובד - מאיר יערי / אביבה חלמיש
עם עובד - מאיר יערי / אביבה חלמיש
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 65.80 ש"ח
הוסף לעגלה