צוואות וירושות - המדריך השלם

מאת:  חיים כ"ץ, שמואל כ"ץ

רצונו של אדם לפסוק מה ייעשה ברכוש שהוא מותיר אחריו לאחר מותו הוא זכות אדם בסיסית המשורשת במסורת העמים ובתרבות היהודית. ועם זאת, שאלת הירושה במשפחה ובקרב קרובי הנפטר יוצרת לעתים פקעת סבוכה של אינטרסים ורצונות נוגדים. אי-ידיעת כל הנוגעים בדבר – בין מורישים ובין כיורשים – את החוקים והכללים עלולה ליצור מצבים קשים. צוואות וירושות, המדריך השלם הוא כלי עזר רב-חשיבות המציע פתרונות והנחיות למצוקות אלה. מחבריו מודעים למגוון הסוגיות המעסיקות את הציבור הרחב ופורשים בצורה רחבה וקולחת את עיקרי הפסיקה והחוקים. אזכורם של פסקי הדין של בתי המשפט בסוגיות אלה יסייע גם לעורכי דין הנדרשים בעבודתם לעקרונות הירושה והצוואות.

כיצד עורכים צוואה? האם ניתן לרשת חובות? האם מבטלים צוואה שנפלו בה פגמים? האם ילד שנולד בהפריה חוץ-גופית זכאי, לאחר מות המוריש, לרשת אותו? מה קורה לרכושו של אדם שלא הותיר צוואה? שאלות אלה ורבות אחרות נדונות ומובהרות בספר הזה – שכל בית ישראל נדרש לו.

 

ד"ר חיים כ"ץ, עורך דין, עוסק עשרים וחמש שנה במשרדיו בתל אביב ובירושלים בסוגיות ירושה ומשפחה. כיהן כחבר הוועדה הארצית לענייני משפחה של לשכת עורכי הדין. מרבה להופיע במסגרות אקדמיות כיועץ לסוגיות אלה ואף בתוכניות רדיו וטלוויזיה העוסקות בתחום. מכהן כיושב-ראש המרכז העולמי של בני-ברית.

 

שמואל כ"ץ הוא משפטן הפועל במסגרות משפטיות וחברתיות שונות, ומשמש סגן יושב-ראש של הנציבות הבינלאומית לענייני יהודים ומשפט ( ICJLAW ).

נושא:
מתנה, פנאי והדרכה, שונות
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
צוואות וירושות
שם מחבר:
חיים כ"ץ, שמואל כ"ץ
שם הספר בלועזית:
The Comlete Guide To Probate In Israel
שם המחבר בלועזית:
Haim V. Katz, Samuel Katz
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21307
מספר עמודים:
240
שנת הוצאה לאור:
תש"ע / נובמבר 2009
עם עובד - צוואות וירושות / חיים כ"ץ ושמואל כ"ץ
עם עובד - צוואות וירושות / חיים כ"ץ ושמואל כ"ץ
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 44.00 ש"ח
הוסף לעגלה