פנים צרובי חמה

 

בהיותה בת שתים-עשרה מדבר אלוהים אל פלורה אלחייני מתוך הטלוויזיה, וכוח הדיבור שאבד לה בלי כל הסבר שב אליה. בעקבות החוויה היא משנה את שמה, אך חייה נמשכים, בין בני משפחתה וחבריה לחברת הילדים בנתיבות, עיירת מגוריה, בלי שתדע מה לעשות במה שנדמה כי ניתן לה או הוטל עליה בהתגלות זו; ניסיונותיה לפענח את הדברים משליכים אותה אל לבו של תהליך התבגרות מזורז ומלא מהמורות.

אנו פוגשים בה שוב כעבור עשרים שנה בתל אביב, נשואה לאיש מצליח ואם לבת תוססת. בינתיים היתה לסופרת נוער, העוסקת בלי מנוח בגלגוליה של "ארץ הפלאות" – עד שמתרגשת עליה התגלות שנייה, שונה באופיה, המטלטלת את אושיות חייה ומעמידה את הכול בסימן שאלה.

הרומן פנים צרובי חמה בוחן בכלים ריאליסטיים את טיבה של ההתגלות בעולם שנפרד כל-כך מאלוהים, עד שכל תקשורת בין אלוהים לאדם אינה עשויה להתרחש בו אלא בצִלם של הטעות והספק. בעולם כזה, הקריאה, הכתיבה, הפנטזיה מסמנות נתיבים אפשריים לתקשורת ממשית. אבל האם צביונו החברתי והפוליטי של עולם כזה יאפשר לה למצוא את הוודאות שבלעדיה לא תוכל לחיות?

 

פנים צרובי חמה הוא הרומן השלישי של שמעון אדף.

____________

"בכאב רב גילי, ביופי, מסתיים ספרו של שמעון אדף. ואני התבוננתי בחצי העמוד הריק שנותר, וביקשתי ופיללתי, לפרידה, שייכתב בו: תם ולא נשלם"
יאיר גרבוז, ידיעות אחרונות

 

"'פנים צרובי חמה' הוא אחד מהספרים הטובים ביותר שקראתי בשנים האחרונות..."

רות אלמוג, הארץ

 

"'פנים צרובי חמה' הוא חושני, כואב, פיזי, רוטט מרוב חיות...נכתב כל ידי (אך גם עבור) אמן של שפה, שלש את המילים ועושה בהם קולות וצלילים. מוזיקה."

רות מיקולינסקי, וואלה

 

"יש ברומן נגיעה עדינה בתופעות ובנושאים חברתיים וחיבור חזק יותר אל הכאן והעכשיו...התוצאה היא סיפור התבגרות מסקרן, מקורי, מסתורי ולגמרי לא ממותק."

עורך אתר סטימצקי

 

"רומן חדש, חם וחכם, מבריק ומרגש הטוב ביותר שקראתי לאחרונה."
אשכול נבו

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
588
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
פנים צרובי חמה
שם מחבר:
שמעון אדף
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
Sunburnt Faces
שם המחבר בלועזית:
Shimon Adaf
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21141
מספר עמודים:
479
שנת הוצאה לאור:
תשס"ח / 2008
עם עובד - פנים צרובי חמה / שמעון אדף
עם עובד - פנים צרובי חמה / שמעון אדף
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 88.00 ש"ח
מחיר מבצע: 61.60 ש"ח
הוסף לעגלה