חייו וזמניו של מיכאל ק' - קלאסיקה

 

בדרום אפריקה השרויה במלחמת אזרחים – בדויה או הזויה – והמנהל האזרחי הולך ומתפורר בה, עומד מיכאל ק', זכר צבעוני, כהגדרתו הרשמית, וגנן על פי מקצועו, הנחשב לתם רפה-שכל, ומחליט להרחיק את אימו המשרתת הענייה מן המלחמה ומוראותיה ולצאת עמה למסע ארוך אל חיים חדשים בארץ הכפרית הנטושה. המסע הזה נעשה לו מסע מופלא, על אף רקעו הקודר, כמין אודיסיאה מרתקת של האיש המוחזק פשוט שבפשוטים ואלמוני שבאלמונים, המבקש לחיות חיי חירות משלו ולא חיים שכופה עליו הזולת בעריצותו או בחסדו. אבל בארץ מחוסרת חירות כל כך משתווה גם לחירות צביונו המוזר והמעוות של מום שבגוף. יצירת מופת מאת חתן פרס נובל לספרות לשנת 2003, שזיכתה אותו בשעתו בפרס בוקר היוקרתי.

עוד מספריו של קוטזי שיצאו לאור בעם עובד: מחכים לברברים (ספריה לעם, 1985), פו (פרוזה אחרת, 1989), חרפה (ספריה לעם, 2000), שזיכה אותו בפעם השניה ב"בוקר" ובפרס הסופרים של חבר העמים הבריטי לשנת 2000, וכן ספריו האוטוביוגרפיים נערוּת (2001) ועלומים (2003).

 

"כיום, כאשר האפרטהייד הפך לנחלת העבר, אין לספר זה אותו מטען פוליטי חריף שהיה לו בעת פרסומו המקורי. אך עוצמתו הרגשית וערכו הספרותי לא פחתו במאום. הדיוק שבו משרטט קוטזי את עולמו הפנימי של מיכאל ק', אדם נטול השכלה אך חד-מבט, המנסה לשרוד במציאות של עוני, אלימות ורדיפה, משאיר את הקורא פעור פה. פרס בוקר שהוענק לספר זה, ופרס נובל שהוענק למחברו, הם ביטויי הוקרה מוצדקים לעבודתו הייחודית."

עמנואל ברמן, עורך סדרת 'פסיכואנליזה'.

 

נושא:
סיפורת - תרגום, ספריה לעם
סדרה:
ספריה לעם (קלאסיקה)
מספר סידורי:
321
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
חייו וזמניו של מיכאל ק'
שם מחבר:
ג'.מ. קוטזי
שם הספר בלועזית:
Life & Times of Michael K
שם המחבר בלועזית:
J.M. Coetzee
מתרגם:
אמציה פורת, תירגם מאנגלית
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20736
מספר עמודים:
191
שנת הוצאה לאור:
תשמ"ו/1986
עם עובד - חייו וזמניו של מיכאיל ק' / ג'. מ. קוטזי
עם עובד - חייו וזמניו של מיכאיל ק' / ג'. מ. קוטזי
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 74.00 ש"ח
מחיר מבצע: 51.80 ש"ח
הוסף לעגלה