ביקורת מאת יעל שחר-שריד, ספרים

ספרים

יעל-שחר שריד

הכובע הגבוה של אלברט, כתבה ואיירה נעמה בנזימן

הוצאת עם עובד

58 שקלים

לגילאי 2+

זהו הספר הראשון שנעמה בנזימן המאיירת הוותיקה כתבה, וזהו ספר כל כך טוב עד שמגיע לו מקום של כבוד לדעתי בין הספרים הקלאסיים כמו ציפור הנפש, והעץ הנדיב. בכל קריאה תגלו בו מימד נוסף. זהו ספר שמתאים לילדים קטנים כגדולים ולמבוגרים. הסיפור מספר על אלברט: "הכובע הגבוה היה של אלברט. אמא אמרה אלברט הוא משהו מיוחד... כולם אמרו איזה ילד מוכשר". בזכות הכובע הגבוה אלברט הפך להיות מאוד מיוחד. אמא בונה לו מיטה מיוחדת, אחר כך היא קונה לו מכונית מיוחדת, עם גג פתוח. ואז אמא מחפשת להם בית שיתאים לכובע, והם עוברים לבית חדש. אלברט יוצא החוצה לשחק, והכובע עף ברוח. אמא של אלברט מחפשת אותו, וכשהיא מוצאת אותו היא מצטערת איתו שהכובע הלך לאיבוד.  אבל היא אומרת לו: "לא נורא". ושסוף סוף יכולים לראות את התלתלים היפים שלו. ואלברט יכול לצאת לשחק עם ילדים, להתלכלך ולהשתולל, ובעצם הכובע לא כל כך חסר לו. הטקסט נבנה לאט לאט, ללא עמדה של הכותבת ובגלל זה הוא יוצר קסם.

הציורים יפים לא פחות מהסיפור, הם מלאי הבעה ורגש, ומאוד מיוחדים, ובנזימן אומרת שהם מאוד חומריים, ונוצרו ידנית אך אחר כך היא הפכה אותם במחשב לקואז'.

זהו ספר שביתי בת השנתיים ביקשה לקרא לה שוב ושוב. אך גם ביתי בת התשע לא נפרדה ממנו. זהו ספר שמאוד מתאים לתקופת המיתון. לכל מי שנאלץ להפרד מג'יפ יקר, או מדבר אחר בעל ערך, לפעמים נעים לגלות שבלעדיו בסך הכל החיים יכולים להיות לא רעים, אם לא טובים יותר.

בשורה אחת: ספר הילדים הכי מקסים שראיתי בזמן האחרון.