אוברי ריצ'רד

ריצ'רד אוברי, מחשובי ההיסטוריונים בני־זמננו, שמחקריו וספריו חשפו את נבכי המשטרים האפלים וניתחו את מהלכיה המורכבים של מלחמת העולם השנייה. למד באוניברסיטת קיימברידג', לימד בקווינז קולג' החל מ־1972 עד 1979, ב־1980 החל ללמד בקינגז קולג' בלונדון, שם לימד עד שנת 2004. בשנה זו עבר ללמד באוניברסיטת אקסטר. ב־1994 הוענק לו תואר פרופסור להיסטוריה מודרנית. החל משנת 2000 אוברי חבר באקדמיה הבריטית, כמו כן הוענק לו פרס מיוחד על שם סמואל אליוט מוריסון על תרומתו בחקר המלחמות.

 

בעם עובד יצאו ספריו:

 

הדיקטטורים - גרמניה של היטלר, רוסיה של סטלין

(ספריית אופקים 2006)

יצירת מופת שהיא בבחינת סיכום מאיר עיניים של מלאכת חיים פורייה. ריצ'רד אוברי מתאר במיומנות ובעניין רב את מסלול עלייתם לשלטון של שני הדיקטטורים ובוחן את שלבי התגבשותם של משטרי הדמים והאימה שהקימו. הוא מעלה שאלות מורכבות וסבוכות ומאיר אותן בבהירות שאין למעלה ממנה: כיצד נוצרו התנאים שאיפשרו את התבססותן של הדיקטטורות הללו? כיצד פעלו ותיפקדו? מה היה טיב הקשרים שאיחדו את המונהגים עם המנהיגים הכל-יכולים?

 

1939 - הספירה לאחור לקראת המלחמה

(ספריית אופקים 2018)

אוברי כבר הוכיח את יכולתו לחדור לנפשם של שני הדיקטטורים. כעת הוא פורש דיווח מסעיר של ימי השלום האחרונים. יום־יום, ולעיתים שעה־שעה, הוא עוקב אחר מעשי השליחים מצד לצד, אחר המסמכים ואחר האולטימטומים שכשלו ולא הצליחו למנוע אסון נורא. הספר נקרא כספר מתח עוצר נשימה. הסוף ידוע, אך הדרך אליו מסעירה. 

ספרים נוספים של הסופר

עם עובג - 1939 / ריצ'רד אוברי
עם עובד - הדיקטטורים / ריצ'רד אוברי
11033 2 אות ראשונה א F2 RTL 0 1 11032 2 שם מחבר אוברי ריצ'רד F1 RTL 0 2