פרק בחיי

"אמא שלך היא אדם שבאמת קשה להבין אותו," היה אבי אומר לי לפעמים. "או שהיא הרבה יותר תמימה מרוב האנשים או שהיא הרבה יותר ערמומית מהם. או שהיא מדברת יותר מדי או שהיא מסתירה הכל..."

 

ברברה הוניגמן בכל זאת החליטה לספר את סיפורה של האם הזאת, שהיתה כנראה לא רק אדם שקשה להבין אותו אלא חידה ממש. ואף על פי כן, פרק בחיי הוא סיפור שגלוי בו רב מן הסתום, כי הוא מספר לא רק את סיפורה של האישה האחת הזאת – יהודיה ילידת וינה, קומוניסטית בצעירותה, מעורבת בפרשיות ריגול ידועות ושנים אחדות אשתו של קים פילדי, הסוכן הכפול הבריטי המפורסם – כי אם את סיפורו של דור שלם שחי בצומת של האירועים המשמעותיים ביותר של המאה העשרים.

רוב גיבורי הספר הם יהודים בני משפחות בורגניות מבוססות, אידיאליסטים, מרדניים, ומהפכנים קומוניסטיים בשעתם, נרדפי משטרים פשיסטיים וגרמניה הנאצית; רובם ככולם ניתקו עצמם משורשיהם היהודיים ואחר כך נעקרו בכוח מארצות הולדתם, וסופם שהם חווים בהדרגה את הקריסה הרעיונית והחומרית של המחנה הפוליטי העצום שהתגייסו לשורותיו. כוחו ויופיו של הספר ביכולתו לספר בדפיו הלא-רבים את סיפורו של הגורל האנושי והאישי המורכב הזה. הוא מספר אותו בישירות שובה לב, בלי פאתוס ובלי התחכמויות, ברצינות ובאירוניה, בהומור ובעצב – מתוך קרבה וריחוק כאחד של בת שמבקשת גם לחבור אל אמה אחרי מותה, כדי להבינה קצת יותר, וגם להיפרד ממנה ומעולמה, שעדיין אינו לגמרי העולם של אתמול.

סדרה:
פרוזה אחרת
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
פרק בחיי
שם מחבר:
ברברה הוניגמן
עריכת הסדרה:
אילנה המרמן
שם הספר בלועזית:
Ein Kapital aus meinem Leben
שם המחבר בלועזית:
Barbara Honigmann
מתרגם:
דפנה עמית
סוג כריכה:
קשה
דאנאקוד:
32-21092
מספר עמודים:
141
שנת הוצאה לאור:
תשס"ח / 2008
עם עובד - פרק בחיי / ברברה הוניגמן
עם עובד - פרק בחיי / ברברה הוניגמן
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 69.00 ש"ח
מחיר מבצע: 48.30 ש"ח
הוסף לעגלה