לכחול אין דרום

אלכם אפשטיין הוא אמן הסיפור הפילוסופי-הפיוטי הקצרצר והקצר, אחד המספרים הייחודיים ביותר הכותבים כיום בעברית. סיפוריו החדשניים מתכתבים עם מסורות ספרותיות גדולות של יוצרים כמו קפקא ובורחס, קאלווינו וצלקה. 

לכחול אין דרום מכיל לא פחות ממאה ועשרים סיפורים: מקצרצרים בני שלוש שורות על אהבה ופרידה ועד נובלה מצחיקה עד דמעות על הגירה; סיפורים שמרכזם אמירה חברתית ופוליטית לצד כאלה המאירים זוויות מפתיעות בתולדות האומנות; סיפורים על מסעות במרחב התודעה והחלום ועל מסעות מכמירי לב במרחב הבית.
המגוון הזה מתלכד לכלל יצירה שלמה ומגובשת: כל סיפור בלכחול אין דרום הוא כן שילוח להמצאות מפתיעות של הדמיון, ולא אחת גם חממה לעכבות האישיים ביותר של הזיכרון ושל הרגש.

-----------------------------

"ספרות מקורית, ייחודית ומשובחת... בזכות 'לכחול אין דרום' אפשטיין ממקם את עצמו לצדם של קלייסט, בולדר, קפקא, בורחס, קאלווינו, מונטרוסו... עונג צרוף ומזוקק..."

ראובן מירן, מוסף "ספרים", "הארץ"

 

"יש בספר הזה קסם שקשה לשים עליו את האצבע. בכל אחד מן הסיפורים הקצרים יש לפחות משפט אחד שמרענן את נקודת מבטנו על העולם ושניתן לקחת אותו איתנו."

יהודית רותם, "ידיעות אחרונות"

 

"מאה ועשרים סיפורונים קצרצרים מסתתרים מאחורי השם האמנותי המבריק 'לכחול אין דרום'... פילוסוף מסוג אחר, הוגה מודרני אבל מהסוג הישן והטוב... אתגר מחשבתי אמיתי."

רן בן-נון, "ידיעות אחרונות"

 

"אחד הסופרים האהובים עליי."

שלמה ארצי, "גלי צה"ל"

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
541
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
לכחול אין דרום
שם מחבר:
אלכס אפשטיין
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
Blue Has No South
שם המחבר בלועזית:
Alex Epstein
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20859
מספר עמודים:
215
שנת הוצאה לאור:
תשס"ה/2005
עם עובד - לכחול אין דרום / אלכס אפשטיין
עם עובד - לכחול אין דרום / אלכס אפשטיין
חודש הספר 2018 ✿
מחיר: 74.00 ש"ח
מחיר מבצע: 37.00 ש"ח
הוסף לעגלה