עדן

מאת:  יעל הדיה

 

עדן, מושב במרכז הארץ, הוא זירת ההתרחשות של הרומן החדש של יעל הדיה, העוקב אחרי חודש סוער בחייהן של חמש דמויות. אלונה ומרק סגל, הורים לשני ילדים קטנים, פרודים ומתגוררים בשכנות, חווים במהלך העלילה טלטלה עזה המאלצת אותם לבחון מחדש את הקשר שלהם ואת כל מה שידעו על הורות, או חשבו שהם יודעים. דפנה ואלי נחמיאס מנסים כבר שבע שנים להביא ילד לעולם ומתכוננים להפריית המבחנה האחרונה שלהם. רוני בת השש-עשרה, בתו של מרק מנישואין ראשונים, עוברת לנגד עיני הקורא תהליך התבגרות מיוסר ואינטנסיבי.
כל הדמויות, אפילו המשניות, מעוצבות מתוך הסתכלות דקה ואינטליגנטית ובחיוניות סוחפת כל-כך, שכולן כמו הופכות עם הקריאה לאנשים חיים ממש, המאכלסים את עולמו של הקורא ומעשירים את חייו.

"הדיה משרטטת את כל צורות ההתחברות והבדידות האפשריות בחברה המערבית – מהלבד המוחלט דרך זוגיות משעממת ועקרה וכלה בזוגיות המפרפרת בין חיים ומוות, ואשר חייה ניצלים רק בטיפול נמרץ. ספר מדהים, שחוטיו נשזרים ביד אמן רגישה."

חן דגן, "את"

 

"ספרה החדש של יעל הדיה, 'עדן', הוא יצירה ריאליסטית מרשימה ומספקת, המזמינה את הקורא להתמסר לה. הדיחה חולשת בגאון על אינספור פרטי חיים וחלקיקי רגש, וממקמת בעזרתם את עולמן של חמש הדמויות הראשיות שלה במלאוּת המעניקה לקורא את אותו עונג-שאין-לו-תחליף של הריאליזם."

אריק גלסנר, מוסף שבת, "מעריב"

 

"'עדן' הוא בלי ספק אחד הספרים המרשימים והבשלים שראו אור פה השנה: הדיה יוצרת בו דמויות מורכבות, אנושיות וחד פעמיות, שולטת בעלילה ומנווטת אותה בביטחון, בונה סצינות מדויקות מאוד ונוגעות ללב..."

אבישג רוזנברג, "עכבר העיר"

 

"...גדולתה של הדיה טמונה ביכולתה לתאר את העיסוקים הטריוויאליים הללו בשורה של מטאפורות נפלאות, גמישות ומפתיעות."

איתן בר-יוסף, "במחנה"

 

"ספר כתוב מצוין, דחוס, אינטנסיבי וחסר נשימה."

סוניה סתיו, "עולם האישה"

 

"'עדן' הוא יצירה חד-פעמית שמביאה גם את הקוראים לסגירת מעגל לאחר חשבון הנפש הנוקב שנערך אל מול ייסורי הדמויות."

רומי מיקולינסקי, "וואלה תרבות ובידור"

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
545
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
עדן
שם מחבר:
יעל הדיה
עריכת הסדרה:
נילי מירסקי, משה רון ותרזה בירון-פריד
שם הספר בלועזית:
Eden
שם המחבר בלועזית:
Yael Hedaya
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20855
מספר עמודים:
674
שנת הוצאה לאור:
תשס"ה/2005
עדן / יעל הדיה
עדן / יעל הדיה
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד :)
מחיר: 89.00 ש"ח
מחיר מבצע: 62.30 ש"ח
הוסף לעגלה