אין שניים דומים

טבע האדם והאישיות האינדיבידואלית

מה גורם לבני אדם להיות שונים זה מזה באישיותם ובהתנהגותם? על כך מבקשת ג'ודית ריץ האריס, מחברת רב המכר מיתוס גידול הילדים, בספרה השני. בהשראת שרלוק הולמס ובלשים ספרותיים אחרים, היא פותחת בחיפוש אחר החשוד: הגורם "מלבד הגנים" שבגינו תאומים זהים, שגדלו בבית אחד, שונים זה מזה לא פחות משני בני אדם זרים. אם תגלה אותו, תגלה מה גורם להבדל בין כל שני בני אדם.

כמו כל בלש ראוי לשמו, האריס בודקת תחילה את כל החשודים המובנים מאליהם ומגלה שאינם אלא חשודי שווא. לאחר שהיא פוסלת אותם, היא ניגשת להציג את פתרונה שלה לתעלומה. על יסוד ממצאי הגנטיקה התנהגותית והפסיכולוגיה האבולוציונית והחברתית, ובמסגרת התיאוריה המודולרית של הנפש, היא מציגה תיאוריה החדשה ומקורית על התפתחות האישיות האינדיבידואלית. שלוש מערכות נפרדות, לדבריה, מעצבות את האישיות: מערכת היחסים, מערכת החִברות ומערכת המעמד. ומערכות אלה, ופעולות הגומלין ביניהן, הן המפתח לפתרון תעלומת התאומים הזהים.

לא צריך להסכים עם ריץ' האריס בכול כדי ליהנות מן הספר מטלטל המחשבה הזה, המאלץ את הקורא לחשוב מחדש על אמיתות מקובלות ולאמץ נקודות מבט חדשות. ריץ' האריס, שאת כתיבתה המשעשעת והשנונה ואת חשיבתה הרעננה מכיר הקורא הישראלי מספרהּ הראשון, מרחיבה בספר הזה את היריעה, ועל יסוד ניתוח נתונים קפדני ושפע של מחקרים מתחומים רבים ושונים מציעה מבט חדש ומפתיע על התפתחות האישיות האינדיבידואלית.

נושא:
מדע וטבע, סוציולוגיה, פסיכולוגיה
סדרה:
אפקים מדע
מקור/תרגום:
תרגום
שם ספר:
אין שניים דומים
שם מחבר:
ג'ודית ריץ' האריס
עריכת הסדרה:
עתליה זילבר
שם הספר בלועזית:
No Two Alike
כותרת משנה בלועזית:
Human Nature and Human Individuality
שם המחבר בלועזית:
Judith Rich Harris
מתרגם:
עתליה זילבר
התצלום על העטיפה:
אימג'בנק/Gettyimages
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21137
מספר עמודים:
353
שנת הוצאה לאור:
תשס"ח / אוגוסט 2008
עם עובד - אין שניים דומים / ג'ודית ריץ' האריס
עם עובד - אין שניים דומים / ג'ודית ריץ' האריס
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 94.00 ש"ח
מחיר מבצע: 47.00 ש"ח
הוסף לעגלה