תמרה הולכת על המים

סאגה משפחתית רבת תהפוכות הנפרשת על פני שלושה דורות של נשים ביפו, מתחילת המאה העשרים ועד ערב קום המדינה.

תמרה, בת הדור השלישי, מנסה להתחקות על הכוחות הגורליים והאכזריים שקבעו את קורות משפחתה. העלילה המפותלת מתגלגלת כמסע גילוי של סודות העבר - כמין טקס התבגרות מיוסר, שבו נחשף כל סוד במועדו ושופך אור חדש על חייה של תמרה, המתפענחים לאט לאט לה עצמה.
במסעה מלוות אותה דמויות רבות, מתות וחיות, מהן שסכסכו את נפשה ללא תקנה ומהן שהביאו לה מעט מנוחה ונחמה: אמה שאיננה עוד, סבתה האשכנזיה שמגדלת אותה, סבתה הספרדיה שמטפחת אותה, לטיפה הזונה שמביאה לה אח במקום אחיה שלא נולד, בנציון התרנגול שאוהב אותה, כריסטודולוס הנזיר שהיה לאהובה, ועוד רבים אחרים.
בתוך כך קמה לתחייה יפו של הימים הרחוקים ההם - עיר לבנטינית ססגונית, רוחשת יצרים, תככים, אמונות תפלות ומסתורין. עיר של סכסוכים לאומיים אלימים, של ניחוחות וצחנות, של פריחה וריקבון, של אהבות ושנאות שלא ייאמנו, של זיכרונות ושל תקוות, שמקצתן התממשו.
_________

 

"עשיר בטעמים ובניחוחות ועז בצבעים, כזה הוא הרומאן של שפרה הורן. כתיבה דשנה ועסיסית, גדושה בחומרים דרמטיים ובתיאורים מלאי חיוניות, כיד הדמיון הטובה עליה, ועם זאת נאמנים בדרך כלל לתקופה המתוארת."

חיה הופמן, ידיעות אחרונות.

"ב'תמרה הולכת על המים' מפגינה שוב שפרה הורן את כישרונה המנצח כמספרת… היא מציבה שפה אישית: עשירה, חושנית, ססגונית, רבת דימויים. היא לוכדת את הקורא מן המשפט הראשון."

מירי פז, גלובס.

"...זהו ספר שהושקעה בו עבודת רקע רבה. הזרימה הססגונית של הורן שוטפת וסוחפת כתמיד. התפתלויות התיאור שלה חוגגות גם כאן, והמתח הנהנה באמצעות החשיפה ההדרגתית יוצר דרמטיות."

שולמית גלבוע, ידיעות אחרונות.

"ספר חדש של שפרה הורן הוא חגיגה לאוהבי כתיבתה המרגשת, המפורטת, עתירת הדמיון והיצרים. כל אלה נארגים מפיסת חיים מרגשת ומרתקת. ספר נפלא שנקרא כמו סיפור אגדה ומצד שני הוא כל-כך כאן ועכשיו."

שרית ישי-לוי, לאשה.

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
492
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
תמרה הולכת על המים
שם מחבר:
שפרה הורן
עריכת הסדרה:
אילנה המרמן ונילי מירסקי
שם הספר בלועזית:
Tamara Walks on Water
שם המחבר בלועזית:
Shifra Horn
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20567
מספר עמודים:
352
שנת הוצאה לאור:
תשס"ב/2002
עם עובד - תמרה הולכת על המים / שפרה הורן
עם עובד - תמרה הולכת על המים / שפרה הורן
30% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 79.00 ש"ח
מחיר מבצע: 55.30 ש"ח
הוסף לעגלה