סגל רות

נולדה בפולין. רוב ימי המלחמה עברו עליה שם כפולניה נוצריה. עלתה לארץ בגיל 13. נשלחה ללמוד בבית ספר תיכון חקלאי בעיינות. אחרי נישואיה עברה להתגורר בחיפה והצטרפה לחוג לתיאטרון שקיים בעיר הבמאי פיטר פריי ז"ל. בשנת 1956 נסעו היא ובעלה ללמוד בטורונטו, קנדה, שם למדה  משחק בבית ספר לתיאטרון ע"ש סטרנדייל בנט. בשנת 1962 חזרה ארצה והצטרפה לתיאטרון העירוני בחיפה שהיה  בתחילת דרכו. מאז רות סגל היא שחקנית מובילה בתיאטרון זה ובין תפקידיה: ליזה דוליטל ב"פיגמליון" של ברנרד שו, מאשה ב"שלוש אחיות" לאנטון צ'כוב, ראנייבסקה ב"גן הדובדבנים" גם הוא של צ'כוב, האומנת ב"האב" של סטרינדברג וכן שורה ארוכה של תפקידים במחזאות מקורית וקלאסית. שחקה גם ב"הבימה", "הקאמרי" ותיאטרון "בית לסין" כשחקנית אורחת.

עבור תפקידה ב"מחרשה והכוכבים" לשון או'קייסי הוענק לה פרס מרגלית ל"שחקנית מצטיינת בתיאטרון" ותפקיד גלוסקא בסרטו של חנוך לוין  זיכה אותה  בתואר "שחקנית השנה בקולנוע".

ביימה שתי הצגות ילדים "פו הדוב" עיבוד לספר של א.א.מילן ו-"המפלצת החמודה ב " עבוד של ספר מאת עודד בורלא.

שחקה בשלוש הצגות יחיד: "אישה לבד" מאת סימון דה בובואר, "פנויה להצעות" נכתב עבורה על ידי אריה יאס ו-"לאה יוצאת לרחוב" ליהונתן סגל.  עם "פנויה להצעות" הופיעה בהצלחה מרובה בפסטיבלים בחו"ל.

לאחרונה שיחקה בתיאטרון חיפה ב"אגם המוזהב".

ספר מפרי עטה – גויה עם נמשים – פורסם בהוצאת עם עובד בשנת 2002.

לאחרונה כתבה מחזה "פרחים לחגית" [שם זמני] -  מחזה ביכורים שלה אשר עבורו קבלה פרס ראשון מטעם אגף התרבות של עירית חיפה.

רות סגל מתגוררת בחיפה בשכונת אחוזה אשר על הר הכרמל עם בן זוגה ולא רחוק ממנה גרים בתה ושלושת נכדיה.


11033 2 אות ראשונה ס F2 RTL 0 1 11032 2 שם מחבר רות סגל F1 RTL 0 2