שרה, שרה

 

שרה – צלמת, פעילת שמאל, חובבת חתולים, הרפתקנית, פתיינית, לא מצחצחת שיניים, ו"משוגעת לדבר הנכון", היא גיבורתו של רומן זה, שמיטלטל בין שתי אהבות, שתי פרידות, שני סיפורים, שתי חברות – שרה ועופרה. בספר נפרשת עלילה מרגשת של חברוּת, אהבה וחשבון בין שתי נשים צעירות, שמטילות את עצמן בעוצמה כמעט הרסנית אל תוך המציאות הפוליטית-חברתית הישראלית של שנות האינתיפדה, ואל תוך השאלות שמציאות זו מציבה: שאלות של זהות פוליטית, לאומית, אתנית, מינית, כלכלית-מעמדית ומוסרית.

מתוך עלילה מרתקת זו של המקום הישראלי בוקעת עלילה נוספת: סיפורה השובר לב והמצחיק של משפחה יהודית-צרפתית בפלסי-בלוויל שבצרפת, סביב הלוויתו של בן המשפחה, מישל, הומוסקסואל שמת מאיידס. בלשון צלולה ווירטואוזית, בהומור ובאימה, נארגים זה בזה שני הסיפורים, הישראלי והצרפתי. הם מצעידים את גיבוריהם ואת הקורא אל מעמקי נקודת האל-חזור הפוליטית והאישית: מקום הקריסה, שממנו משקיפים לאחור.

זהו ספרה השלישי של רונית מטלון, שספרה הקודם זה עם הפנים אלינו (ספריה לעם, 1995) זכה לביקורות נלהבות בארץ ובעולם. בארצות-הברית נבחר הספר לאחד מהספרים הטובים של שנת 1998 על ידי המוסף הספרותי של ה"ניו-יורק טיימס".

נושא:
סיפורת - מקור
סדרה:
ספריה לעם
מספר סידורי:
462
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
שרה, שרה
שם מחבר:
רונית מטלון
עריכת הסדרה:
אילנה המרמן ונילי מירסקי
שם הספר בלועזית:
Sarah Sarah
שם המחבר בלועזית:
Ronit Matalon
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-20409
מספר עמודים:
312
שנת הוצאה לאור:
תש"ס/2000
עם עובד - שרה, שרה / רונית מטלון
עם עובד - שרה, שרה / רונית מטלון
✿ מבצע בהפתעה ✿
חבר לבידוד
ב־50% הנחה
שנהיה בריאים!!!
מחיר: 74.00 ש"ח
מחיר מבצע: 37.00 ש"ח
הוסף לעגלה

ספרים נוספים של הסופר

עם עובד - זה עם הפנים אלינו / רונית מטלון
עם עובד - גלו את פניה / רונית מטלון
עם עובד - קול צעדינו / רונית מטלון
עם עובד - השפעה בלתי הוגנת / רונית מטלון ואריאל הירשפלד
עם עובד - שלג / רונית מטלון