היסטוריה בלא נחת

בין יהודים לגרמנים

מאת:  עורכים: בעז נוימן, רוני רצ'קובסקי וגלילי שחר

מפגש בין ההיסטוריה הגרמנית המודרנית להיסטוריה היהודית ואף הארץישראלית הוא ללא ספק דרמטי וטעון. שואת היהודים במלחמת העולם השנייה היא ציון דרך מכריע שחרץ את גורלו הטרגי של המפגש הזה. ואולם עלינו לזכור כי עוד טרם השואה נפגשו יהודים וגרמנים בצמתים שאי אפשר, ואל לנו, להתעלם מהם: האמנציפציה שניתנה ליהודים במאה התשע עשרה במדינות הגרמניות וברייך השני; שגשוגן של קהילות ישראל בגרמניה עד שנות העשרים של המאה העשרים; הרעיון והמעשה הציוניים, שצמחו במידה רבה מן השפה וה"רוח" הגרמניות; ההשפעה הגדולה ולעתים המכרעת של היהודים על ההיסטוריה של גרמניה, וההשפעה הגרמנית על אופיו ובניינו של העם היהודי בכלל ועל היישוב בארץ ישראל בפרט.

בהיסטוריה בלא נחת קובצו מאמרים פרי מחקריהם של חוקרים צעירים, דור חדש של חוקרים בתחום, המבטאים כל אחת ואחד את האפשרויות הרבות והמגוונות לכתיבת ה"היסטוריה בלא נחת", המפגישה את גרמניה והגרמנים עם היהודים וארץ ישראל. במעשה זה הם אף מעמידים תמונת מצב של המחקר ההיסטורי המקורי בישראל.

המאמרים המובאים בספר נכתבו לכבוד פרופ' שולמית וולקוב מהחוג להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. שולמית וולקוב העמידה שורה ארוכה של היסטוריונים, למעשה שני דורות, ואלה מציגים כאן מפרי מחקריהם. המאמרים מעידים על שיעור קומתה והשפעתה של המורה על תלמידיה ותלמידותיה הרבים.

נושא:
היסטוריה, עיון - היסטוריה, עיון - תולדות ישראל, שואה
סדרה:
אפקים
מקור/תרגום:
מקור
שם ספר:
היסטוריה בלא נחת
עריכה:
בעז נוימן, רוני רצ'קובסקי וגלילי שחר
עריכת הסדרה:
אלי שאלתיאל
שם הספר בלועזית:
History and Its Discontents
כותרת משנה בלועזית:
Between Germans and Jews
שם המחבר בלועזית:
editors: Boaz Neumann, Roni Ratzkovsky, Galili Shahar
עיצוב העטיפה:
דורית שרפשטיין
סוג כריכה:
רכה
דאנאקוד:
32-21451
מספר עמודים:
316
שנת הוצאה לאור:
תשע"ב / ינואר 2012
שבוע הספר 2019 ✿
50% הנחה
ללקוחות האתר בלבד!
מחיר: 98.00 ש"ח
מחיר מבצע: 49.00 ש"ח
הוסף לעגלה